Архів

Друк

Всесвітній день здоров'я

Всесвітній день здоров'я (World Health Day) відзначається щорічно 7 квітня в день створення в 1948 році Всесвітньою організації охорони здоров'я (World Health Organization, WHO).

За час, що минув з того історичного моменту, членами Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) стало 191 держава світу.

Щорічне проведення Дня здоров'я стало традицією з 1950 року. Заходи Дня проводиться для того, щоб люди могли зрозуміти, як багато значить здоров'я в їхньому житті. А організації охорони здоров'я покликані вирішити питання, що їм потрібно зробити, щоб здоров'я людей в усьому світі стало краще.

Щороку Всесвітній день здоров'я присвячується глобальним проблемам, що стоять перед охороною здоров'я планети і проходить під різними девізами: «У безпеці твоєї крові - порятунок життя багатьох», «Активність - шлях до довголіття», «Вагітність - особлива подія в житті. Зробимо його безпечним »,« Захистимо здоров'я від змін клімату ».

У 2009 році головною темою Всесвітнього дня здоров'я стала безпека медичних установ і готовність працівників охорони здоров'я надавати допомогу людям, постраждалим у надзвичайних ситуаціях. У всьому світі пройшли заходи, присвячені пропаганді безпечних конструкцій медичних установ і поліпшення готовності до надзвичайних ситуацій.

У 2010 році девізом були обрані слова «1000 міст - 1000 життів», тому що у фокусі Дня перебували урбанізація і здоров'я. У всьому світі проводилися заходи, спрямовані на те, щоб у містах були створені умови для проведення оздоровчих заходів на вулицях. Проводилися вуличні змагання, репортажі про які публікувалися з метою пропаганди здорового способу життя в містах.

У 2011 році темою, яка обговорюється на заходах Дня, стане резистентність до антимікробних препаратів. Медицина стурбована тим, що резистентність (від англ. Resistance, стійкість) бактеріальних агентів інфекційних захворювань до антибіотиків стане однією з основних причин, які обмежують ефективність антибактеріальної терапії. ВООЗ вважає, що в даний час це ще не стало серйозною проблемою, але ситуація на планеті стрімко змінюється, і в найближчому майбутньому проблема може стати актуальною. Саме тому необхідно приймати термінові і спільні зусилля, для попередження поширення резистентності до антибіотиків.

Поділіться з друзями:   

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини