Архів

Друк

Показник захворюваності на грип і ГРІ на Полтавщині нижчий за епідпороговий на 47 відсотків

У межах апаратної наради в голови облдержадміністрації Валерія Головка було розглянуто питання про забезпечення виконання заходів профілактики грипу.

Про ситуацію в області щодо захворюваності на грип розповів директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак.

– Ситуація щодо захворюваності на грип і ГРІ нижча за епідпорогові показники і на Полтавщині, й загалом по Україні. В області відповідний показник нижчий за епідпороговий на 47 відсотків. Проте наше завдання полягає в тому, щоб кожен мешканець краю відповідально ставився до свого здоров’я. Особливо звертаюся до керівників підприємств, установ, організацій, тих, від кого залежить організація проведення профілактичних заходів. Нині за тиждень в області захворіли на ГРІ понад шість тисяч осіб. Із них наразі 60 відсотків – діти. Трішки вищий відсоток захворюваності, ніж по області, – у Горішніх Плавнях, Кременчуцькому районі й Диканьці, – поінформував Віктор Лисак. – Нині циркулює вірус грипу В.

Департаментом охорони здоров’я облдержадміністрації спільно з іншими департаментами й управліннями ОДА, ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області, ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України», Українською медичною стоматологічною академією розроблені відповідні плани заходів, проведена робота з медичним персоналом.

– Почала працювати щотижнева робоча група, яку називаємо штабом. Вона функціонує задля попередження захворюваності й профілактики. Відпрацьований механізм надання медичної допомоги хворим і тяжким хворим із респіраторним синдромом. Міністерство охорони здоров’я змінило протоколи й підходи щодо лікування, тому звертаюся до громадян: не потрібно застосовувати антибіотики, а варто дотримуватися рекомендацій МОЗ. Відпрацьований механізм надання консультативної та невідкладної допомоги, налагоджена готовність бригад третього і другого рівня своєчасно надати допомогу. Особливо приділена увага наданню допомоги вагітним, породіллям. Досвід, який маємо, передбачає попередження захворювання й надання відповідної якісної допомоги у разі його виникнення. Знаємо, як діяти у разі виникнення епідемії. Ведемо роботу з Українською медичною стоматологічною академією, щоб за необхідності залучити додатковий кадровий ресурс для своєчасного надання медичної допомоги.

Віктор Лисак звернувся до голів райдержадміністрацій, райрад, об’єднаних територіальних громад, щоб у разі виникнення випадків підвищення рівня захворюваності спільно з Департаментом передбачити ресурси на підвезення медичних працівників за необхідності додому до пацієнтів.

– Нині основні засоби профілактики – це проведення профілактичних щеплень. Є достатньо вакцини, щоб провести профілактичну роботу. Щорічно свідомість людей зростає й вони роблять щеплення. Інформаційний простір заповнюємо тематичними матеріалами. Крім того, ми започаткували зустрічі із представниками засобів масової інформації щоп’ятниці, на яких звітуємо, що зробили за тиждень, відповідаємо на запитання, зокрема й щодо профілактики гострих респіраторних вірусних інфекцій. Інформованість населення – один із засобів профілактики. Крім того, потрібно проводити й профілактичну роботу щодо дотримання встановленого температурного режиму, гігієни, провітрювання. Звертаюся до тих, хто має дітей та онуків: не потрібно не випускати дитину з приміщення. Вона має проводити якомога більше часу на свіжому повітрі. Це також профілактика. Чим більше дитина на свіжому повітрі, тим менший ризик захворювання, – додав Віктор Лисак.

Валерій Головко наголосив, що вакцинацією потрібно охоплювати не лише групи ризику, а й підвищувати культуру піклування про власне здоров’я серед населення.

– Давайте починати з себе, показувати на своєму прикладі, що вакцина – це не шкода для здоров’я, а зміцнення імунітету й попередження серйозних наслідків, які спричиняє грип, – зазначив Валерій Головко.

За інформацією Департаменту охорони здоров’я ОДА, з початку епідсезону в області вакциновано проти грипу майже 9 тисяч людей (0,6% населення області, що вище, ніж в Україні – 0,45 %), з них медичних працівників – 3382, дітей і дорослих в інтернатних закладах – 1534, хворих на хронічні захворювання – 800, людей старших за 60 років – 341, дітей загальноосвітніх навчальних закладів – 746, персоналу закладів освіти й інтернатних закладів – 255, робітників сфери послуг, торгівлі, транспорту – 442, персоналу інших установ та організацій – 479. Серед інших груп ризику – поодинокі щеплення.

Поділіться з друзями:   

Останні новини