Архів

Друк

Медична галузь міста: здобутки та перспективи розвитку

Мережа закладів охорони здоров’я Полтави – це 12 лікувально-профілактичних установ.

А саме: 7 лікарень, 2 окремі поліклініки та 3 комунальних заклади «Центри первинної медико-санітарної допомоги м. Полтави». У закладах охорони здоров’я міста загалом працюють більше 4 тисяч медичних працівників.

До складу Центрів ПМСД входять 30 амбулаторій сімейної медицини, половина з яких - у віддалених мікрорайонах міста. Така мережа сімейних амбулаторій вкрай необхідна, особливо людям літнього віку, мамам з маленькими дітками. Завдяки проведеним в торік ремонтним роботам, вже на початку 2017 року відкрито дві нові амбулаторії сімейної медицини: одна, капітально відремонтована, – у селищі Крутий Берег; інша, нова, - по вул. Ветеринарній, 32.

Минулого року до когорти полтавських медиків приєднався колектив колишньої відділкової лікарні, яка нині стала 3-ю міською клінічною лікарнею. Прийняття лікарні на баланс міста дозволило розпочати її реконструкцію та відновлення, чого не робилося десятки років. Цьогоріч на проведення капітальних ремонтних робіт та придбання вартісного медичного обладнання, саме для цієї лікарні, планується виділити 10 мільйонів бюджетних гривень. У планах створення на базі цієї лікарні травматологічного пункту, ремонт приймального відділення, ремонт даху, заміна вікон та дверей.

Капітальні ремонти проводилися у кожному лікувальному закладі. Більша частина ремонтних робіт спрямована на енергозбереження - ремонт покрівлі, заміна вікон та дверей, утеплення, тощо. У 2016 році на проведення ремонтних робіт та реконструкцію приміщень використано понад 12 млн. грн. Зокрема, капітально відремонтоване гінекологічне відділення 5-ї міської клінічної лікарні, на що було виділено 1,8 мільйони гривень. За рахунок цих коштів у закладі відремонтовані холи, палати, санвузли, операційні, замінені вікна. У палатах встановлені нові меблі та ліжка. Також, у 2016 р. завершено капітальний ремонт дитячого інфекційного відділення 1-ї міської клінічної лікарні та проведено ремонт м'якої покрівлі травматологічного центру. Проведені також ремонті роботи в хірургічному та ЛОР відділеннях 2-ї міської лікарні.

У поточному році вже завершений капітальний ремонт ЛОР відділення дитячої міської клінічної лікарні на суму 1,2 млн. грн. Розпочато реконструкцію приміщень стаціонарного корпусу 1-ї міської клінічної лікарні для створення відділення гострого інсульту, на що з міського бюджету виділено понад 6 млн. грн. У наших найближчих планах і капітальний ремонт терапевтичного корпусу цієї лікарні.

Активно проводяться роботи по капітальному ремонту відділення анестезіології та інтенсивної терапії міського пологового будинку, на що передбачено 6,7 млн. грн.

Ремонтні роботи ведуться і у 2-й міській клінічній лікарні. Зокрема, повністю реконструюється ендокринологічне відділення. На виконання цих капітальних ремонтних робіт з міського бюджету виділено 5,7 млн. грн.

Для всіх лікувально-профілактичних закладів міста виготовлена проектно-кошторисна документація по заміні вікон та дверей, для чого на черговій сесії міської ради планується виділити 7,9 млн. грн.

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини