Архів

Друк

Під час експрес-тестування у Полтаві виявили 3 ВІЛ-позитивних людини

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Уже традиційно полтавці могли протестуватися та дізнатися свій ВІЛ-статус прямо у центрі міста.

Цього дня тут розташувалася мобільна амбулаторія, в якій працівники Центру СНІДу безкоштовно та анонімно проводили експрес-тестування, а волонтери УМСА роздавали друковані матеріали та презервативи. Кожен, хто дізнався свій статус або тільки чекав результати, міг зігрітися, пригостившись гарячим чаєм або кавою.

- Акцію ми проводимо спільно із Центром СНІДу за підтримки міського Управління у справах сім’ї, молоді та спорту та МБФ «Альянс громадського здоров’я». Основна мета –привернути увагу людей, щоб вони знали свій ВІЛ-статус. Ми створили тут атмосферу наближену до клубної, щоб нагадати молоді про ризики, які їх оточують. Варто зазначити, що це не разова акція. Ми вже провели тестування серед студентів професійно-технічних навчальних закладів. Тоді було протестовано майже 150 осіб. Жодного ВІЛ-позитивного не виявлено, - розповіла Крістіна Криженко, керівник відділу інформації та комунікації БО «Світло надії».

- На диспансерному обліку в лікувальних закладах області перебуває понад 3300 ВІЛ-інфікованих. Серед них -200 дітей. А більше 1000 – СНІД. Взагалі існує проблема недовиявлення. Вона пов’язана із небажанням людей знати свій статус, можливо, із упередженим ставленням суспільства. За ресурси ми сьогодні навіть не говоримо. Ми забезпечені і тестами, і АРТ. Потрібно лише, щоб люди не боялися тестуватися та лікуватися, -наголосила Оксана Даниленко, головний лікар Полтавського обласного Центру профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом.

1 грудня у центрі Полтави протестувалося 111 людей. Серед них виявлено 3 ВІЛ-позитивних.

Поділіться з друзями:   

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини