Архів

Друк

Права і свободи ВІЛ-інфікованих дітей

У всьому світі цього дня говорять про СНІД, про те, яку загрозу існуванню людства несе ця глобальна епідемія.

ВІЛ-інфіковані діти, як і всі діти, мають право на повноцінне життя, потребують активного, наповненого спілкування з оточуючими та любові родини. Немає жодних підстав ізолювати ВІЛ-інфіковану дитину. Найголовнішим для маленької людини є можливість спілкування з іншими дітьми та дорослими, отримання від них знаків позитивної уваги та сприйняття.

Наша держава зобов’язалася в нормах законодавства гарантувати і забезпечувати в рівному обсязі права всім дітям (на повноцінний фізичний і психічний розвиток, освіту, медичне обслуговування, збереження своєї індивідуальності та ін.), у тому числі ВІЛ-інфікованим. Ці вимоги підтверджено Законом України „Про протидію поширенню хвороб, зумовлених вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ) та правовий і соціальний захист людей, які живуть з ВІЛ”.

Окрім загальних прав і свобод, ВІЛ-інфіковані діти мають право на:

- відшкодування збитку, пов’язаного з обмеженням їхніх прав, що мало місце в результаті поширення інформації про факт зараження цих осіб ВІЛ;

- безкоштовне забезпечення ліками, необхідними для лікування будь-якого наявного в них захворювання, засобами особистої профілактики та на психосоціальну підтримку.

Додаткові права, передбачені для батьків ВІЛ-інфікованих дітей або для осіб, що їх замінюють:

- спільне перебування в стаціонарах із дітьми у віці до 14 років із звільненням від роботи й оплатою допомоги по тимчасовій непрацездатності у зв’язку з доглядом за хворою дитиною;

- одержання додаткової щорічної відпустки тривалістю 10 днів у літній чи інший зручний для них час до досягнення дітьми 18-річного віку.

У випадку відсутності матері і виховання такої дитини батьком або іншою особою, це право надається зазначеним особам.

ВІЛ-інфікованим дітям і дітям, які страждають на хворобу, зумовлену ВІЛ, призначається щомісячна державна допомога у розмірі, встановленому Кабінетом Міністрів України. Порядок виплати щомісячної державної допомоги ВІЛ-інфікованим дітям і дітям, які страждають на хворобу, зумовлену ВІЛ, визначений наказом Міністерства охорони здоров’я України від 26.11.2012 № 946, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27.11.2012 за № 1982/22294.

Згідно зазначеного Порядку для отримання щомісячної державної допомоги батькам або законним представникам дитини необхідно подати до Регіонального центру СНІДу письмову заяву (особисто або поштою), яка повинна містити таку інформацію: прізвище, ім’я, по батькові матері (батька) або законних представників дитини, місце їх проживання, контактні номери телефонів, реквізити поточного рахунку в установі банку для зарахування щомісячної державної допомоги. До заяви додається копія свідоцтва про народження дитини.

Щомісячна державна допомога перераховується з дати подачі заяви на особовий рахунок в установі банку матері (батька) або законних представників дитини чи на особовий рахунок дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки та піклування, які виховуються в державних закладах.

За чинним законодавством, ВІЛ-позитивні діти є дітьми-інвалідами. Причина і термін інвалідності, визначаються лікувально-консультативними комісіями (ЛКК) дитячих лікувально-профілактичних установ.

Начальник Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Ірина Пашко
Поділіться з друзями:   

Останні новини