Архів

Друк

Полтавська облдержадміністрація і БО «Світло надії» підписали Меморандум про співпрацю

Керівництво облдержадміністрації і БО «Світло надії» підписали Меморандум про співпрацю з метою впровадження пілотного Проекту «Сталість ВІЛ послуг».

Захід відбувся за участю в.о. голови облдержадміністрації Олега Пругла, директора Департаменту охорони здоров’я ОДА Віктора Лисака і виконавчого директора БО «Світло надії» Максима Демченка.

«Полтавська область завжди прагнула впроваджувати передові методи та реалізовувати кращі практики, особливо у сфері громадського здоров’я. На Полтавщині вперше в Україні запрацює модель сталих ВІЛ-послуг. Вона дозволить більш ефективно використовувати фінансові та кадрові ресурси і не залежати від зовнішньої допомоги, яка має певну тривалість. Такий підхід допоможе локалізувати епідемію ВІЛ у регіоні, проводити ефективні профілактичні заходи та створити найкращі умови для діагностування та лікування ВІЛ для наших громадян», – зазначив в.о. голови ОДА Олег Пругло.

За словами виконавчого директора БО «Світло надії» Максима Демченка, на сьогодні система інтегрованих послуг вже реалізована в наркологічній службі Полтавської області. За наступні 2 роки планується інтегрувати систему у первинну ланку медико-санітарної допомоги. На прикладі Полтави, де система уже запрацювала на базі Центрів первинної медико-санітарної допомоги №1 і 2, планується запровадити інтегровані послуги у Кременчуці та Полтавському районі.

«Ми досягаємо певних результатів, і сьогодні, завдяки співпраці з неурядовими організаціями і залученню міжнародних грантів, проведена відповідна робота щодо доступності до таких послуг. Мені надзвичайно приємно, що антиретровірусну терапію розпочали надавати у центрах первинної медико-санітарної допомоги, і у подальшому цю мережу ми плануємо розширити», – повідомив директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак.

Алла Василькова, спеціаліст з питань політики у сфері охорони здоров’я, зазначила, що у рамках діяльності пілотного проекту передбачається здійснення оптимізації маршруту пацієнта на шляху виявлення ВІЛ і до забезпечення подальшого лікування. У закладах первинної (поліклініки) та спеціалізованої (протитуберкульозної, дермато-венерологічної та наркологічної) медичної допомоги планується впровадження базового пакету послуг, який включає експрес-тестування на ВІЛ, роботу з поведінковими змінами людини, коли вона дізнається про свій діагноз та перенаправлення у відповідний заклад для лікування. Проект «Реформа Віл-послуг у дії» реалізується у 7 регіонах України. На його впровадження виділяється 250 тис. дол. протягом 1,5 роки.

Поділіться з друзями:   

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини