Архів

Друк

Подолаємо туберкульоз разом

Серед захворювань, що відносяться до соціальних хвороб особливе місце займає туберкульоз.

Туберкульоз являє собою гостре або хронічне інфекційне захворювання, що викликане мікобактерією туберкульозу, при якому можуть уражатися всі органи людського організму. Найчастіше ж хворі страждають на туберкульоз легень. За останні роки захворюваність всіма формами туберкульозу значно збільшилася.

Ситуація щодо туберкульозу в Україні досить складна. Туберкульоз не є тільки медичною проблемою. Туберкульоз – проблема соціальна, яка віддзеркалює екологічний та соціально-економічний стан країни, культурно-освітній рівень, а також рівень благополуччя населення.

Така ситуація одразу відображується на поширенні туберкульозу серед дітей та молоді. Так, захворюваність туберкульозом у дитячому та молодіжному середовищах збільшилася, що є несприятливою прогностичною ознакою.

Внаслідок біологічних особливостей організму, що росте, у підлітковому віці обмежений діапазон адаптаційних реакцій, а чутливість до екзогенних та ендогенних впливів підвищена. Тому діти та молодь першими реагують на соціально-економічне неблагополуччя, а їх здоров’я є своєрідним індикатором епідемічного стану у суспільстві.

Не менш важливою й складною на сьогодні стає проблема зменшення імунного протитуберкульозного прошарку серед дітей і підлітків. Значною мірою це зумовлено зниженням санітарної грамотності населення, особливо у соціально дезадаптованих родинах, де відсутня увага до здоров’я дітей.

Узагальнюючи основні проблеми туберкульозу в дитячому та молодіжному середовищах, можна відмітити велике значення проведення освітніх заходів серед даної категорії населення, їхню соціальну спрямованість й необхідність тісної співпраці міської влади з лікувально-профілактичними закладами та громадськими організаціями, які займаються питаннями профілактики і виявлення захворюваності на туберкульоз.

На виконання міської комплексної програми «Молодь Полтави» на 2016-2020 роки, «Міської Програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2013-2016 роки», в рамках проведення щорічного місячника по боротьбі з туберкульозом, з метою формування навичок здорового способу життя та профілактики негативних явищ в молодіжному середовищі, управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Полтавської міської ради спільно з Благодійною організацією «Світло надії» ініційовано проведення циклу профілактичних лекцій «Подолаємо туберкульоз разом!» (для учнів професійно-технічних навчальних закладів м. Полтава).

1 березня відбулася перша лекція для учнів Полтавського професійного ліцею сфери послуг, у якій взяли участь понад 30 вихованців закладу.

Враховуючи соціальну значимість піднятої тематики, планується проведення лекцій в усіх професійно-технічних навчальних закладах нашого міста з максимально можливим охопленням цільової аудиторії.

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини