Архів

Друк

Полтавщина потрапила до переліку 10 регіонів, де реалізуватиметься Проект «Реформа ВІЛ-послуг у дії»

Відбулось засідання Координаційної ради за участю представників компанії Делойт, що реалізує Проект «Реформа ВІЛ-послуг у дії» за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Засідання Координаційної ради відбулося під головуванням директора Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА, заступника голови Координаційної ради Віктора Лисака.

Полтавщина потрапила до переліку 10 регіонів, на теренах яких реалізовуватимуть Проект, що надаватиме технічну допомогу державним і неурядовим установам для визначення найкращих підходів до фінансування та надання ВІЛ-послуг.

Керівник Проекту USАID «Реформа ВІЛ-послуг у дії» Ната Аваліані зауважила, що у Полтаві відбувається реформування медицини, існує активна співпраця медичних фахівців та неурядових організацій на прикладі БО «Світло надії», які в даному Проекті будуть виконувати роль посередника та сприяти поетапній реалізації всіх його завдань. «Реорганізація системи надання ВІЛ-послуг дасть можливість продовжити всі необхідні послуги ВІЛ-інфікованим людям після закінчення фінансування донорських організацій. Тобто це вже буде національна, обласна та районна система надання послуг ВІЛ-інфікованим», – підкреслила керівник Проекту.

Виконавчий директор Благодійної організації «Світло надії», заступник голови Координаційної ради Максим Демченко відмітив, що з метою підвищення доступу до тестування на ВІЛ і до лікування ВІЛ-інфікованих осіб впродовж двох років спільно з Департаментом охорони здоров'я та лікувально-профілактичними закладами буде розроблено медико-технологічні документи (локальні протоколи). «Ми повинні за ці два роки розробити механізм, за допомогою якого на місцевому рівні зможемо ефективно протидіяти ВІЛ/СНІДу, зробити так, щоб в області було менше випадків ВІЛ-інфекції і люди не помирали від СНІДу. Головним нашим завданням є покращити надання послуг ВІЛ-інфікованим. Зробити їх більш доступними в містах і районах області», – зазначив Максим Демченко.

Керівник відділу адвокації Благодійної організації «Світло надії» Сергій Жук розповів про цілі та завдання пілотного Проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії» у Полтавській області. Було визначено методи комунікації між партнерами та інструменти реалізації робочого плану Проекту. За словами фахівця, на прикладі Полтавської області система інтегрованих послуг вже реалізована в наркологічній службі, наступним завданнямє за 2 роки інтегрувати систему ВІЛ-послуг у первинну ланку надання медичної допомоги. Така система вже запрацювала на базі Центрів первинної медико-санітарної допомоги №1 і 2 міста Полтави, на черзі йдуть м. Кременчук та Полтавський район. Для цього необхідно здійснити аналіз стану системи надання послуг та визначити потребу в них, відпрацювати маршрут пацієнта, визначити і прорахувати базовий пакет послуг, його реалізацію в умовах обмежених ресурсів і розробити та впровадити механізм соціального замовлення на ВІЛ-послуги.

Директор Департаменту Віктор Лисак окреслив стратегічні напрямки та детально охарактеризував План роботи ради на 2016 рік.

Про стан виконання «Обласної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2015-2018 роки» розповіла головний лікар Полтавського обласного Центру профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом, координатор з напрямку «ВІЛ/СНІД» Оксана Даниленко. Головною метою Програми є зниження рівня захворюваності і смертності від ВІЛ-інфекції/СНІДу; надання якісних і доступних послуг з профілактики та діагностики ВІЛ-інфекції, насамперед, серед представників груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ; послуг з лікування, догляду і підтримки людей, які живуть з ВІЛ. Відповідно до розпорядження голови Полтавської ОДА передбачено розробку відповідної Програми у містах та районах області. На сьогоднішній день її прийнято в Диканському та Полтавському районах.

Головний лікар Полтавського обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру, координатор з напрямку «туберкульоз» Володимир Печериця відмітив, що виконання заходів «Обласної цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2013-2016 роки» дало можливість протягом дії програми стабілізувати та покращити основні показники, які характеризують епідситуацію з цього захворювання в області. На сьогоднішній день Полтавська область серед інших регіонів України має один з невисоких показників захворюваності на туберкульоз. З метою наближення медичної допомоги до пацієнта проводиться інтеграція протитуберкульозних послуг на всіх рівнях медичної допомоги з акцентом на первинну медико-санітарну та вторинну амбулаторну допомогу. З метою підвищення рівня інформованості населення з питань профілактики туберкульозу в області з 01.03 по 01.04.2016 р. буде проводитися місячник, присвячений Всесвітньому дню боротьби із цим захворюванням (24 березня). Цьогоріч він проходитиме під гаслом «Об’єднуймось, щоб покласти край туберкульозу!». Протягом місячника у містах та районах області буде проведено комплекс заходів. До присутніх на засіданні Координаційної ради представників духовенства головний фтизіатр області звернувся з пропозицією – під час богослужінь звертати увагу прихожанна важливість донесення інформації про те, що необхідно «повернутися обличчям» до питань своєчасного виявлення, лікування та профілактики туберкульозу.

З метою проведення заходів з первинної профілактики у закладах освіти та літніх таборах відпочинку для дітей від 14 років (старший шкільний вік) менеджер програм зменшення шкоди Полтавського обласного Благодійного Фонду «Громадське здоров'я» Анатолій Волик представив присутнім цікаву лекційно-ігрову, розвивальну, просвітницьку програму «Від знання до безпеки». Гра спрямована на попередження соціально-негативних явищ шляхом роз’яснення і надання актуальної інформації щодо них з акцентом на формування здорового способу життя і розумового потенціалу підлітків.

Обговоривши передбачені порядком денним інформації, члени Координаційної ради внесли пропозиції до протокольного рішення, спрямованого на оптимальну організацію діяльності і виконання поставлених завдань у встановлені терміни.

Прес-центр Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА
Теги:
Поділіться з друзями:   

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини