Архів

Друк

На Полтавщині має місце стабільне зниження захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції

За даними ГУ Держсанепідслужби в Полтавській області на Полтавщині має місце стабільне зниження захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції, показник по області нижче за епідпороговий, однак продовжує визначатись циркуляція грипу A(H1N1) pdm09.

В області за минулий тиждень на гострі респіраторні інфекції захворіло 9 тисяч 942 осіб, захворюваність знизилась на 19,5% (третій тиждень зниження). Показник захворюваності 69,0 на 10 тисяч населення, на 29% нижче епідпорогового. Дітей захворіло 4754 (48% від всіх захворілих), захворюваність дітей знизилась тільки на 5%. Серед школярів спостерігається ріст захворюваності на 6%, показник захворюваності нижче епідпорогового на 50%.

Госпіталізовано 822 хворих (412 дітей), що складає, як і на попередньому тижні, 8% від кількості захворілих (показник госпіталізації значно вищий, ніж спостерігалось в цьому сезоні до 4 – 5 тижня цього року).

10 цікавих фактів про грип:

Вірус грипу – один з найпоширеніших і в той час непізнаних. Ви знаєте яка вакцина від грипу є найкращою? Як зарплата впливає на ймовірність захворіти? Які ліки при грипі протипоказані?

1. Грипу без високої температури не буває! Показна ознака грипу – температура 38,5-39оС з перших годин хвороби. Якщо у вас не так, швидше за все це інфекція, викликана іншим вірусом.

2. При грипі не буває нежиті. У перші дні хвороби часто закладає ніс, що пов’язано з інтоксикацією організму і набряком заражених тканин, але соплів не буває. Тільки на 3-4 день може з’явитися класичний нежить, причина якого не вірус, а бактерії, що «скористалися» вашою тимчасовою слабкістю.

3. Під час чхання та кашлю частинки слини з вірусом грипу розлітаються зі швидкістю 16 км/год.

4. Вірус грипу можна заморозити, і йому це не зашкодить. При температурі близько нуля вірус зберігається до місяця. Саме тому самий пік захворюваності припадає на відлиги. Зате звичайне мило вбиває вірус грипу наповал, також діє висушування і температура вище 70оС.

5. Отримавши зарплату паперовими грошима або знявши гонорар з пластикової карти можна запросто захворіти грипом. Науковці з’ясували, що грошові купюри є особливим розсадником для інфекції. Грип зберігається на них більше 2 тижнів. Тому гроші в деяких країнах друкують на папері з антисептичними властивостями, а в Японії гроші перуть при 200 градусах в спеціальній пральній машині.

6. Краща вакцина від грипу для грудного немовляти – молоко його мами. Якщо жінка захворіла на грип, не можна відлучати дитину від грудей. Антитіла з материнського молока передаються дитині під час годування. Малюк ніколи не заразиться грипом від матері.

7. Таблетки від температури допомагають грипу поширюватися по організму. Адже нормальна або злегка підвищена температура тіла – це рай для вірусу. При задовільному самопочутті приймати жарознижуючі препарати дорослим рекомендується тільки при температурі вище 390С, дітям – 38.50С.

8. Аспірин при грипі може призвести до смерті, особливо у дітей. При поєднанні вірусної інфекції та ацетилсаліцилової кислоти, що входить до складу аспірину і деяких інших засобів, розвивається важкий стан – синдром Рея.

9. Кращий інкубатор для бактеріологічної зброї – домашня свиня. Ця тварина хворіє як на свинячий, так і на пташиний грип, а також на всі види «людського» грипу. Кілька різних вірусів, потрапивши в такий інкубатор, можуть обмінятися ознаками, мутувати. У підсумку, смертельний пташиний грип може стати заразним при передачі від людини до людини.

10. Епідемію грипу прогнозує інтернет. Останні роки інтернет так міцно ввійшов у повсякденне життя, що науковці-біологи і лікарі почали пророкувати прийдешню епідемію грипу та швидкість її поширення у світі за кількістю запитів з приводу грипу від користувачів всесвітньої мережі.

Прес-центр ДОЗ ОДА
Теги:
Поділіться з друзями:   

Останні новини