Архів

Друк

Як захиститися від застуди майбутнім мамам

За даними ГУ Держсанепідслужби у Полтавській області, триває сезонний ріст захворюваності на гострі респіраторні інфекції. Показники є нижчими за епідпорогові – ситуація звичайна для даного періоду року.

За минулий тиждень в області на ГРВІ захворіло 6 тисяч 437 осіб, порівняно з попереднім тижнем захворюваність зросла на 7,8%. Показник захворюваності склав 44,7 на 10 тисяч населення, що на 37,4% нижче за епідпороговий та нижче, ніж за аналогічний тиждень минулого року.

Показник захворюваності школярів на 27% нижче за епідпороговий для даної групи населення.

Госпіталізовано 230 хворих, що складає 3,6% від кількості тих, хто захворів – цей показник є звичайним для області.

Небезпека «підхопити» грип чи гостру респіраторну вірусну інфекцію (ГРВІ) в осінньо-зимовий сезон чатує нас на кожному кроці і тільки людям з дуже міцним імунітетом вдається її уникнути. У період очікування дитини майбутня мама повинна бути обережна подвійно, адже доводиться турбуватися не тільки про своє здоров’я, а й оберігати свого майбутнього малюка від різних негативних впливів. А як бути з таким несподіваним явищем, як застуда?

Профілактика застуди у вагітних є досить важливим питанням, до якої слід підходити особливо обережно і відповідально. Рівень інтерферону в організмі жінки під час вагітності знижений, а імунітет сильно послаблений, тому в холодну пору року і періоди епідемій, вагітні жінки першими потрапляють до групи ризику.

Будь-яке застудне або респіраторне захворювання на ранніх термінах вагітності, під час первинного формування плоду, може призвести до непередбачуваних наслідків і ускладнень. Справу обтяжує той факт, що більшість медикаментозних препаратів, які мають профілактичну і лікувальну дію, абсолютно протипоказані до застосування під час виношування плоду. Тому, щоб уникнути респіраторних захворювань та грипу, слід обережно ставитися до ліків і застосовувати м'які профілактичні заходи, засновані на методах нетрадиційної медицини.

Зупинимося на загальних правилах профілактики ГРВІ та грипу у вагітних. При їх дотриманні відбувається мінімізація можливості зараження для майбутньої мами.

У період частої зміни погоди, необхідно тепліше одягатися, приділяючи особливу увагу взуттю.

Під час епідемії, вагітній жінці краще утриматися від прогулянок, і особливо знаходження в місцях скупчення людей – транспорті, магазинах і лікарнях. Якщо існує гостра необхідність, для попередження можливого зараження, перед виходом з дому слід надягати захисну респіраторну маску.

Необхідно особливо ретельно дотримуватися правил гігієни після відвідування вулиці та громадських місць. Після повернення додому, перш за все, слід ретельно вимити руки, використовуючи будь-яке антибактеріальне мило. Можна обробляти руки антибактеріальним гелем, особливо після відвідування транспорту та контакту з поручнями.

Після виходу на вулицю, необхідно промивати верхні дихальні шляхи содовим розчином і трав'яними відварами.

Раціоналізація харчування дозволить посилити імунний захист. Особливо корисно вживання в їжу фрукти і овочі, які не пройшли термічної обробки.

Прийом вітамінів можна здійснювати, використовуючи готові фармацевтичні полівітамінні комплекси. Перш, ніж обирати препарат, необхідно проконсультуватися з лікарем.

Дотримання чистоти в житловому приміщенні знизить ризик розвитку грипу та застуди. Вагітній жінці корисно щодня провітрювати приміщення протягом 10-15 хвилин і максимально часто проводити вологе прибирання.

Зволоження повітря є важливим аспектом у профілактиці грипу та респіраторних захворювань. Якщо в будинку вагітної використовуються кондиціонери або обігрівачі, найдоцільніше буде придбати механічний зволожувач повітря. При використанні автономного опалення, досить поміщати на батарею вологий рушник.

Профілактика застуди може здійснюватися введенням в ніс соку алое і змазуванням слизової оболонки оксоліновою маззю.

Імунітет жінки значно послаблюється при розладах сну. Вагітній жінці необхідний повноцінний сон і відпочинок – не менше 9 годин на день.

Дуже важливо уникати стресових ситуацій і мінімізувати можливість виникнення психотравмуючих ситуацій.

Проте, навіть за умов дбайливого намагання уберегти свій організм від застуди під час вагітності, трапляються ситуації, коли вірус все ж потрапляє в послаблений жіночий організм. У такому випадку слід відкласти самолікування і звернутися до лікаря. Майбутній матусі на початковій стадії захворювання краще уникати відвідування лікарень і поліклінік, а також тривалого перебування в чергах. У випадках вираженої симптоматики грипу або ГРВІ, черговий лікар викликається додому.

Легке нездужання можна спробувати усунути самостійно, проте є умови, за яких необхідно викликати лікаря:

  • тривале підвищення температури тіла;
  • біль у м’язах, відчуття втоми, підвищена стомлюваність, загальний «розбитий» стан;
  • ускладнення дихання, поява грудок в носоглотці та сухого або вологого гавкаючого кашлю;
  • сильний стискаючий головний біль.

Під час вагітності необхідним є ретельне дотримання всіх основних правил, спрямованих на захист організму від вірусу. Якщо зараження все ж сталося, вжити необхідних заходів потрібно відразу ж, якщо виявлено принаймні один симптом захворювання. Здоров'я вагітної жінки та її майбутньої дитини повністю залежить від відповідальності та дбайливого ставлення до власного організму.

Прес-центр ДОЗ ОДА

Поділіться з друзями:   

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини