Архів

Друк

В області захворюваність на грип та гострі респіраторні інфекції зменшилась

В Україні станом на 17.03.2015 р/ показник захворюваності склав 49,4 на 10 тис. нас., що на 25,2% менше, ніж за минулий тиждень.

На 11 тижні 2015 р. у Чернівецькій області відзначається перевищення епідемічного порогу на 3,3. При проведенні лабораторних досліджень методом полімеразної ланцюгової реакції, за тиждень віруси грипу визначено в 12 регіонах: м. Києві, Рівненській, Хмельницькій, Вінницькій, Тернопільській, Житомирській, Одеській, Миколаївській, Черкаській, Сумській, Харківській. Дніпропетровській, Запорізькій, Полтавській областях.

За даними Головного управління Держсанепідслужби у Полтавській області, на Полтавщині захворюваність на гострі респіраторні інфекції дещо знизилась, показник за тиждень нижче епідпорогового в усіх містах та районах.

За тиждень в області на гострі респіраторні інфекції захворіло 8 тисяч осіб, захворюваність зменшилась на 9,8% порівняно з попереднім тижнем. Показник захворюваності – нижче епідпорогового на 31,2% (епідпоріг – 80,2 на 10 тисяч).

Захворюваність серед дітей зменшилась на 10,44% порівняно з попереднім тижнем. Показник захворюваності дітей – 195,4 на 10 тисяч, що є звичайним для даного періоду року. Показник захворюваності школярів зменшився за тиждень на 16,9% і становить 164,06 на 10 тисяч, нижче епідпорогового для школярів (195,08 на 10 тисяч).

Госпіталізовано за тиждень 331 хворий (4,1% захворілих, показник звичайний для області).

Випадків смерті від ГРІ не зареєстровано.

Як уникнути застуди навесні

Навесні традиційно зростає рівень захворюваності респіраторними вірусними інфекціями. Щоб уникнути застуди і не захворіти, слід заздалегідь подбати про методи профілактики.

У весняний період імунітет ослаблений. Як правило, багато хто починає страждати авітамінозом. Щоб уникнути застуди, грипу і не захворіти респіраторними вірусними інфекціями, в якості профілактики приймайте курс полівітамінних комплексів. Особи, які страждають хронічними захворюваннями, алергічними реакціями, вагітні жінки, повинні отримати рекомендацію лікаря з приводу вибору вітамінів.

Вживайте більше овочів і фруктів. У цитрусових вітамін С зберігається навіть навесні. Два-три апельсина в день забезпечать добову норму і допоможуть зміцнити імунітет.

Ретельно мийте обличчя і руки після відвідування громадських місць. У період епідемії це допоможе скоротити ризик захворювання і стане відмінною профілактикою вірусної інфекції.

Дотримуйтеся режиму дня. Чергуйте роботу з відпочинком. Навесні це особливо важливо. Спіть не менше восьми годин. Недолік сну сприяє розвитку сезонної депресії і самим негативним чином відбивається на загальному самопочутті.

Більше часу проводьте на свіжому повітрі. Дефіцит сонячного проміння протягом довгої зими є однією з причин зниження імунітету.

Мрієте не хворіти? Тож зберігайте позитивний настрій. За статистикою, життєрадісні та цілеспрямовані люди хворіють значно рідше, ніж ті, хто схильний негативному настрою та хандрі. Весна – час змін, і вона повинна приносити тільки позитивні емоції. Тоді всі хвороби обійдуть вас стороною.

Прес-центр Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА
Поділіться з друзями:   

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини