Архів

Друк

Міжнародні експерти відзначили позитивний досвід полтавських медиків

Полтавську область з ознайомчим візитом відвідала делегація Агентства США з міжнародного розвитку USAID у складі восьми експертів.

Візит здійснено у рамках проведення політико-економічного аналізу діяльності галузі охорони здоров’я області та особливостей її фінансування, зокрема у наданні протитуберкульозної допомоги. Основною метою такого аналізу було вивчення позитивного досвіду Полтавської області у підтримці ініціатив та пріоритетності діяльності галузі охорони здоров’я органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, плануванні та ефективному використанні наявних ресурсів, організації і наданні інтегрованої допомоги хворим на туберкульоз.

Директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Віктор Лисак розповів гостям про структуру Департаменту, особливості діяльності підпорядкованих закладів та розвиток системи надання медичної допомоги мешканцям полтавського краю на різних рівнях.

Начальник відділу фінансово-економічної роботи та медичної допомоги матерям і дітям ДОЗ ОДА Алла Бредіхіна поінформувала про фінансове забезпечення медичних закладів області, в тому числі із залученням додаткових інвестицій.

Про особливості надання медичної допомоги в м. Кременчуці, діяльність в напрямку подолання туберкульозу повідомив начальник управління охорони здоров’я виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Максим Середа.

Делегація Агентства США з міжнародного розвитку USAID мала змогу побачити як надається медична допомога хворим на туберкульоз у відділеннях Полтавського та Кременчуцького обласних протитуберкульозних диспансерів.

Експерти ознайомилися з порядком надходження та використання бюджетних коштів, розподілом ресурсів та обласному та регіональному рівнях.

Представники неурядових організацій – обласної організації Товариства Червоного Хреста та благодійної організації «Світло надії» ознайомили з роботою соціальних працівників та психологів, які здійснюють супровід хворих на туберкульоз, в тому числі – тимчасово переміщених осіб.

Експерт Лаура Павлович акцентувала увагу на тому, що завдання Агентства – допомогти уряду України в здійсненні реформування медичної галузі, зокрема у напрямку протидії туберкульозу.

На підставі зібраної інформації та вивчення досвіду медиків Полтавщини, з доповненням найкращими міжнародними практиками надання протитуберкульозної допомоги, буде надано відповідні рекомендації у контексті реформи охорони здоров’я.

Прес-центр Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА
Теги:
Поділіться з друзями:   

Останні новини