Архів

Друк

В Полтаві спостерігається зростання показників захворюваності на грип

У приміщенні Полтавської міської ради відбулось перше у цьому році засідання надзвичайної протиепідемічної комісії.

Засідання було викликане тим, що протягом останніх кількох тижнів у місті спостерігається динамічне зростання показників захворюваності на грип та гострі респіраторно-вірусні інфекції. Попри те, поки що показники захворюваності є нижчими від епідпорогових та складають (дані за минулий тиждень) 83, 0 на 10 тис. населення, при епідпороговому значенні 157,7. Стурбованість викликає стабільно високий рівень захворюваності серед дитячого населення: до 60% від загальної кількості захворілих (переважно діти молодшого шкільного віку).

– До можливої епідемії грипу всі причетні служби готувались заздалегідь, –зазначила заступник міського голови Світлана Порохня. – Ще восени була видана низка організаційних та розпорядчих документів: підготовлений спільний наказ управління охорони здоров’я міськвиконкому та Полтавського міського районного управління держсанепідслужби «Про заходи щодо профілактики і боротьби з грипом та гострими респіраторними інфекціями в м. Полтава в епідсезон 2014-2015 років» та розроблений відповідний план заходів. Також було видане розпорядження міського голови Олександра Мамая «Про заходи по профілактиці та боротьбі з грипом у м. Полтава на 2014-2015 роки».

У лікувальних закладах відпрацьована схема надання медичної допомоги пр. ускладненні епідситуації із захворюваності грипом та ГРВІ; проводилась активна профілактична робота медиками первинної медицини; визначена госпітальна база для надання медичної допомоги цій категорії хворих, якою є 5-а міська клінічна лікарня. Восени торік сесією міської ради цьому лікувальному закладу було виділено додаткові кошти у сумі 60 тис. грн.. на створення запасу медикаментів для лікування хворих з ускладненнями захворювання.

У кожному лікувальному закладі міста розроблено оперативні плани по профілактиці та боротьбі з грипом й ГРВІ, про що доповів начальник Полтавського міського районного управління Головного управління держсанепідслужби в Полтавській області Станіслав Руденко:

– Місто має необхідну госпітальну базу, всі ЛПЗ мають виділених медпрацівників, які відповідають за протиепідемічну роботу. В епідемічний період передбачена можливість розгортання додаткової госпітальної бази для надання стаціонарної допомоги дорослим та дітям з ускладненнями після перенесеного грипу та гострих респіраторно-вірусних захворювань.

Світлана Порохня наголосила, що усі заходи зіграли не останню роль, аби у місті не сталося епідемії грипу, тому ця робота має залишатися актуальної і навесні цього року. Разом з тим комісією вирішено підвищити кількість проведення санітарно-освітньої роботи серед населення з питань профілактики грипу, ризику зараження, негативних наслідків епідемії, проводити інформування населення з метою підвищення свідомого ставлення людей до необхідності щеплень проти грипу, а також розміщення санбюлетнів відповідного змісту у лікарняних закладах.

Поділіться з друзями:   

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини