Архів

Друк

Епідемії грипу в області немає

Сезонне зростання захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції, за показниками, не перевищило епідеміологічний поріг у жодному місті чи районі області. Хоча захворюваність зросла на 11,4% порівняно з попереднім тижнем.

Протягом тижня при проведенні лабораторних досліджень методом полімеразної ланцюгової реакції, віруси грипу визначені в Львівській, Закарпатській, Рівненській, Хмельницькій, Одеській, Черкаській, Запорізькій, Дніпропетровській, Чернігівській, Полтавській областях (в Полтавській області в 1-му випадку визначений грип А та в 2-му – грип В).

Всього за тиждень в області на гострі респіраторні інфекції захворіло 6 тисяч 754 особи. Показник захворюваності – 46,6 на 10 тисяч населення, нижче епідпорогового на 55,5% (епідпоріг – 104,7 на 10 тисяч).

Захворюваність серед дітей збільшилась на 11,2% порівняно з попереднім тижнем. Показник захворюваності дітей – 188,9 на 10 тисяч, що є звичайним для даного періоду року, показник захворюваності школярів збільшився за тиждень на 13,2% і становить 178,33 на 10 тисяч, що на 40% нижче епідпорогового для даної групи населення.

Найвищі показники захворюваності спостерігаються в м. Комсомольську, Чутівському та Хорольському районах (показники захворюваності від 81,5 до 64,5 на 10 тисяч населення).

Госпіталізовано за тиждень 195 хворих (2,9% захворілих, показник звичайний для області).

Зараження грипом можна легко уникнути, якщо дотримуватись кількох простих речей. Навіть якщо ознак хвороби немає, уникайте скупчень людей – аби зменшити вірогідність контактів із хворими людьми, зважаючи на те, що деякі з них є заразними навіть до появи очевидних симптомів.

Регулярно провітрюйте приміщення і робіть вологе прибирання – як у помешканні, так і на робочих місцях, щоб не залишати навколо себе живі віруси і бактерії, що можуть бути активними впродовж кількох годин після перебування у приміщенні хворої людини.

Пам’ятайте, ваші руки мають теж бути чистими, адже інфекція потрапляє в організм через рот, ніс та очі, яких ви час від часу торкаєтесь руками. Тими ж руками ви тримаєте гроші чи тримаєтесь за поручні, декілька годин зберігаються в активному стані віруси і бактерії, що залишились від дотиків рук інших людей.

Повноцінно харчуйтесь, висипайтесь, уникайте перевтоми, і тоді можна досягти підвищення опірної здатності організму. Це збільшить ваші шанси запобігти як зараженню, так і важким перебігам хвороби чи її ускладненням.

Дотримання вище перелічених елементарних правил суттєво підвищує шанси уникнути небезпечного захворювання і здатне зберегти здоров’я Вам і людям, що знаходяться поруч із Вами.

Прес-центр ДОЗ ОДА
Поділіться з друзями:   

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини