Архів

Друк

В області продовжується сезонний ріст захворюваності на гострі респіраторні інфекції

За даними Головного управління Держсанепідслужби у Полтавській області, продовжується сезонний ріст захворюваності на гострі респіраторні інфекції.

Однак показники не перевищують епідпорогових в усіх містах та районах.

За тиждень в області на гострі респіраторні інфекції захворіло майже 4 тисячі осіб, захворюваність збільшилась на 16,8% порівняно з попереднім тижнем. Показник захворюваності – 27,1 на 10 тисяч населення, нижче епідпорогового на 61,3% (епідпоріг – 70 на 10 тисяч).

Захворюваність серед дітей збільшилась на 1,03% порівняно з попереднім тижнем. Показник захворюваності дітей – 87,2 на 10 тисяч, що є звичайним для даного періоду року. Показник захворюваності школярів збільшився за тиждень – на 16,1%, показник захворюваності 52,5 на 10 тисяч (епідпоріг – 223,9 на 10 тисяч) що не перевищує епідпорогового.

Найвищі показники захворюваності спостерігаються в м. Комсомольську, Диканському та Чутівському районах.

Госпіталізовано за тиждень 229 хворих в тому числі 141дитину (4,6% захворілих, показник звичайний для області).

Випадків смерті від ГРІ не зареєстровано.

Зверніть увагу!

Грип – високозаразне вірусне захворювання. Інкубаційний період при грипі коливається від декількох годин до 3 діб. Захворювання здебільшого починається гостро з проявів загальної інтоксикації (озноб, відчуття жару, сильний головний біль та біль в очах).

Хворого турбують загальна слабкість, ломота в попереку, крижах, суглобах, м’язовий біль, порушується сон.

Вже в перші години температура тіла може сягати 39-40С і утримуватись на такому рівні 2-3 доби. Здебільшого на другу добу хвороби з’являється сухий кашель, починає турбувати біль у грудях. Носове дихання порушене через набряк слизової оболонки. На 3-5 добу кашель м’якшає, з’являється незначна кількість слизового мокротиння. Якщо гарячка продовжується довше 5-7 діб або розвивається її друга хвиля, це свідчить про розвиток бактеріальних ускладнень.

У дітей молодшого віку спочатку можуть з’явитися симптоми враження нервової системи (блювання, судоми) навіть на фоні субфебрильної температури тіла (37,0 – 37,2С).

В осіб похилого віку, хворих на грип, загострюються серцево-судинні захворювання, активуються хронічні вогнища інфекції, що суттєво впливає на клінічні прояви грипу.

При появі перших ознак грипу необхідно залишитися вдома, щоб не провокувати ускладнення власної хвороби і не наражати інших людей на небезпеку.

Терміново звертайтеся до лікаря, якщо присутні наступні симптоми: сильна блідість або посиніння обличчя, утруднення дихання. Висока температура тіла, що довго не знижується, багаторазове блювання та випорожнення, порушення свідомості, надмірна сонливість чи збудженість, біль у грудній клітці, домішки крові у мокроті, падіння артеріального тиску.

Лікування грипу призначає тільки лікар. Не потрібно займатись самолікуванням, це небезпечно!

Прес-центр ДОЗ ОДА

Поділіться з друзями:   

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини