Архів

Друк

На Полтавщині захворюваність на гострі респіраторні інфекції знизилась

За даними Головного управління Держсанепідслужби у Полтавській області, захворюваність на гострі респіраторні інфекції знизилась, показник нижче епідпорогового в усіх містах та районах.

За тиждень в області на гострі респіраторні інфекції захворіло понад 5 тисяч осіб, захворюваність зменшилась на 9,7% порівняно з попереднім тижнем. Показник захворюваності – 37,7 на 10 тисяч населення, нижче епідпорогового на 41,4% .

Захворюваність серед дітей також знизилась на 9,3% порівняно з попереднім тижнем. Показник захворюваності дітей – 166,2 на 10 тисяч, що є звичайним для даного періоду року, показник захворюваності школярів зменшився за тиждень на 23,8% і становить 116,5 на 10 тисяч, що нижче епідпорогового.

Найвища захворюваність спостерігається в містах Полтаві, Комсомольську та Карлівському районі.

Госпіталізовано за тиждень 201 хворого (3,2% захворілих, показник звичайний для області), в тому числі 114 дітей.

Випадків смерті від ГРІ не зареєстровано.

Зверніть увагу! Грип – високозаразне вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень з боку легеневої, серцево-судинної, нервової, ендокринної систем.

Грип досить легко передається від людини до людини повітряно-крапельним, а також контактно-побутовими шляхами. Хвора людина становить небезпеку для оточуючих протягом усього періоду прояву симптомів, а це, в середньому 7 днів.

Запобігти захворюванню на грип допоможе:

- проведення вакцинації, яка захищає від актуальних штамів грипу.

- Дотримання здорового способу життя, що передбачає збалансоване харчування, загартування, повноцінний сон (не менше 7-8 годин на добу), помірне фізичне навантаження без перевтоми, адже вона знижує опірну здатність організму.

- Використання маски хворими людьми, яка знижує ризик контактного шляху передачі інфекції.

- Провітрювання приміщення і вологе прибирання 3-4 рази на добу, уникнення скупчення людей.

- Закапування носа сольовими розчинами (1ч.л. звичайної солі на 1л кип’яченої води) з метою недопущення висихання слизових оболонок та змазування порожнини носа перед виходом з дому мазями з оксоліном або віфероном.

Будьте здорові!

Прес-центр Департаменту охорони здоров’я ОДА
Поділіться з друзями:   

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини