Архів

Друк

На Полтавщині захворюваність на гострі респіраторні інфекції дещо знизилась

За даними Головного управління Держсанепідслужби у Полтавській області, захворюваність на гострі респіраторні інфекції дещо знизилась, показник за тиждень нижче епідпорогового в усіх містах та районах.

За тиждень в області на гострі респіраторні інфекції захворіло понад 6 тисяч осіб, захворюваність зменшилась на 10,50 порівняно з попереднім тижнем. Показник захворюваності – 41,7 на 10 тисяч населення, нижче епідпорогового на 39,7% (епідпоріг – 69,2 на 10 тисяч).

Захворюваність серед дітей також знизилась на 6,8% порівняно з попереднім тижнем. Показник захворюваності дітей – 183,4 на 10 тисяч, що є звичайним для даного періоду року, показник захворюваності школярів зменшився за тиждень – на 9,7% і становить 152,8 на 10 тисяч, що нижче епідпорогового.

Найвищі показники захворюваності спостерігаються в місті Комсомольську, Карлівському та Кременчуцькому районах.

Госпіталізовано за тиждень 198 хворих в тому числі 151 дитину, показник звичайний для області.

Випадків смерті від ГРІ не зареєстровано.

Зверніть увагу! Грип не лікується:

- антибіотиками – вони не створюють жодної протидії вірусам, оскільки призначаються виключно для боротьби з бактеріальними інфекціями. Самостійне вживання антибіотиків без призначення лікарем не лікує хворобу, але ускладнить боротьбу з хворобами у майбутньому;

- препаратами одноразового прийому, які жваво рекламуються через телебачення і передбачені для випадків екстреного одноразового вживання. Ці препарати не лікують, а лише тимчасово полегшують стан хворого;

- гомеопатичними препаратами, оскільки немає доказів їхньої ефективності проти вірусу грипу;

- імуностимуляторами та імуномодуляторами, ефективність яких проти вірусу грипу науково не доведена; водночас їхня дія під час хвороби може за певних умов навіть виявитися шкідливою;

- виключно народними засобами (трав’яні відвари, чаї та настоянки, споживання цибулі з часником тощо) які є неефективними, оскільки на вірус грипу не діють. Вони можуть використовуватися для пом’якшення симптомів захворювання, за умови правильного використання.

Лікування грипу

При появі перших ознак грипу необхідно залишитися вдома, щоб не провокувати ускладнення власної хвороби і не наражати інших людей на небезпеку.

Не потрібно займатись самолікуванням, це небезпечно!

Терміново звертайтеся до лікаря, якщо присутні наступні симптоми: сильна блідість або посиніння обличчя, утруднення дихання, висока температура тіла, що довго не знижується, багаторазове блювання та випорожнення, біль у грудній клітці, домішки крові у мокроті, падіння артеріального тиску.

Не забувайте під час грипу пити багато рідини. Їжа повинна бути легкою і нежирною, однак примушувати хворого їсти не потрібно.

Вірус грипу небезпечний, але не всесильний! Будьте здорові!

Прес-центр департаменту охорони здоров’я ОДА
Поділіться з друзями:   

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини