Архів

Друк

В області захворюваність на гострі респіраторні інфекції дещо знизилась

В Україні станом на 11.11.2014 р. показник захворюваності 37,3 на 10 тисяч населення, що на рівні минулого тижня.

В жодному регіоні показники захворюваності не перевищують епідпорогові.

За даними Головного управління Держсанепідслужби у Полтавській області, в області захворюваність на гострі респіраторні інфекції дещо знизилась, показники не перевищують епідпорогових.

За тиждень в області на гострі респіраторні інфекції захворіло понад 6 тисяч осіб, захворюваність зменшилась на 0,4% порівняно з попереднім тижнем. Показник захворюваності – 42,2 на 10 тисяч населення, нижче епідпорогового на 25,6% (епідпоріг – 56,7 на 10 тисяч).

Захворюваність серед дітей також зменшилась, за тиждень – на 0,8%, показник захворюваності дітей – 161,7 на 10 тисяч, що є звичайним для даного періоду року. Показник захворюваності школярів збільшився за тиждень на 6,6%, показник захворюваності 107,0 на 10 тисяч (епідпоріг – 186,9 на 10 тисяч), що не перевищує епідпорогового.

Госпіталізовано за тиждень 205 хворих, в тому числі 155 дітей (3,3% захворілих, показник звичайний для області).

Випадків смерті від ГРІ не зареєстровано.

ГРІ при вагітності. Що необхідно знати?

Особливий період у житті жінки – вагітність. Саме в цей час їй важливо серйозно і відповідально підходити до всіх рішень, адже вона відповідає не тільки за своє життя, але і за життя малюка. Під час вагітності неможливо відгородитися від усього світу, тому ймовірність захворіти на ГРІ не виключена. Щоб її знизити, необхідно поповнювати нестачу вітамінів і мікроелементів в організмі.

ГРІ під час вагітності не викликає каліцтв у плода, але значно збільшує шанси викидня, особливо при терміні до 10-12 тижнів. Адже більшість препаратів протипоказано вагітним, вони можуть призвести до ускладнення вагітності.

Для того щоб виростити здорового малюка, не варто займатися самолікуванням, ставлячи на собі експерименти. Перше, що повинна зробити майбутня мати, викликати або сходити на прийом до лікаря. Адже ніякі ліки не рекомендується приймати без консультації фахівця. Особливо це стосується жінок, які знаходяться на першому триместрі вагітності. Саме в перші місяці закладаються життєво важливі органи і системи малюка.

Профілактика ГРІ при вагітності просто необхідна, для цього можна використовувати:

• шипшину – вона містить безліч вітамінів таких як, C, B2, E, K2 і P, а приготований з нього настій не має побічних ефектів, добре засвоюється і значною мірою посилює імунітет;

• брусницю, журавлину, квашену капусту, ріпчасту цибулю, часник – всі ці продукти містять велику кількість вітаміну С;

• липовий цвіт – відвар з нього можна не тільки пити, а й полоскати ним горло;

• глюконат кальцію – знижує ризик розвитку алергії на віруси.

При кашлі вагітній жінці можна робити інгаляції. Але ні в якому разі не можна прогріватися і парити ноги, це призводить до скорочення матки і може спровокувати викидень.

Курс лікування від ГРІ під час вагітності не повинен перериватися. Не варто припиняти прийом медичних препаратів, які призначив лікар, так як це не знизить ризик шкідливого впливу на плід. Лікування має бути повністю пройдено, навіть якщо стан хворої покращився.

До речі, якщо вагітна жінка працює, то вона обов’язково повинна взяти на цей час лікарняний. Не варто героїчно ходити на роботу. Майбутня мати повинна чітко усвідомлювати, що на тлі ослабленого вагітністю імунітету навіть легке ГРІ може спричинити непередбачувані наслідки.

Якщо ж у вагітної грип і висока температура, тоді обов’язково необхідно викликати лікаря – він призначить їй допустиме при вагітності жарознижуюче. Високу температуру під час вагітності потрібно обов’язково збивати! А якщо лікар наполягатиме на госпіталізації – не відмовляйтися. Адже грип – це не жарти, особливо в 1-му триместрі. Тому краще побути кілька днів під наглядом медиків.

Шановні майбутні мами! Якщо ви прислухаєтесь до рекомендацій лікарів і, звичайно, не будете займатися самолікуванням, ГРІ або грип під час вагітності пройдуть легко і безболісно!

Прес-центр Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА
Поділіться з друзями:   

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини