Архів

Друк

В області продовжується сезонний ріст захворюваності на гострі респіраторні інфекції

За даними Головного управління Держсанепідслужби у Полтавській області, на Полтавщині продовжується сезонний ріст захворюваності на гострі респіраторні інфекції.

Темпи зростання в цілому по області та в більшості міст та районів – невисокі. Показники в усіх містах та районах нижче епідпорогових, ситуація звичайна для даного періоду року.

В Україні станом на 12.10.2014 показник захворюваності 39,1 на 10 тисяч населення, ріст порівняно з попереднім тижнем на 11,5%. У жодному регіоні показники захворюваності не перевищують епідпорогових.

В області за минулий тиждень на гострі респіраторні інфекції захворіло понад 6,6 тисяч осіб. Зхворюваність зросла на 0,3% порівняно з попереднім тижнем. Показник захворюваності – 45,6 на 10 тисяч населення, нижче епідпорогового на 10,8% (епідпоріг – 51,1 на 10 тисяч).

Показник захворюваності серед дітей зріс на 0,7%, що є звичайним для даного періоду року. Показник захворюваності школярів не перевищує епідпорогового (160,7 на 10 тисяч).

Госпіталізовано за тиждень 190 хворих (2,8% захворілих, показник звичайний для області).

Випадків смерті від ГРІ не зареєстровано.

Зверніть увагу!

Грип-вірусне захворювання, що починається раптово і бурхливо, супроводжується лихоманкою, головним, м’язовим, суглобним болями, підвищеною температурою.

Інфікуватися можна не тільки при чханні і кашлі хворого та користуючись його речами, але й перебуваючи в приміщенні чи транспорті, де нещодавно знаходився хворий.

Щоб не захворіти на грип у період епідемічного підвищення цього захворювання, слід вдаватися до ефективних профілактичних заходів: зробити щеплення від грипу у поліклініці за місцем проживання;

дотримуватися здорового способу життя, що передбачає збалансоване харчування, загартування, повноцінний сон (не менше 7-8 годин на добу), помірне фізичне навантаження без перевтоми; звести до мінімуму відвідування місць із масовим перебуванням людей; перед виходом із дому треба слизові оболонки носа змазувати 0,25% оксоліновою маззю.

Грип небезпечний своїми ускладненнями: запаленнями легенів, середнього вуха, гайморових пазух, бронхітами, ураженням нирок, мозку, серця та інших органів. Він особливо небезпечний для дітей, людей похилого віку, хронічно хворих.

Якщо ви захворіли, необхідно залишитися вдома, негайно викликати лікаря та дотримуватися всіх його рекомендацій.

Обов’язково ізолюйте хворого від інших членів сім’ї, виділіть йому окремий посуд та речі особистої гігієни.

Важливо знати, що грип не лікується:

- антибіотиками, вони не створюють жодної протидії вірусам, оскільки призначаються виключно для боротьби з бактеріальними інфекціями. Самостійне вживання антибіотиків без призначення лікарем не лікує хворобу, але ускладнить боротьбу з хворобами у майбутньому;

- препаратами одноразового прийому, які жваво рекламуються через телебачення і передбачені для випадків екстреного одноразового вживання. Ці препарати не лікують, а лише тимчасово полегшують стан хворого;

- гомеопатичними препаратами, оскільки немає доказів їхньої ефективності проти вірусу грипу;

- імуностимуляторами та імуномодуляторами, ефективність яких проти вірусу грипу науково не доведена; водночас їхня дія під час хвороби може за певних умов виявитися шкідливою;

- виключно народними засобами (трав’яні відвари, чаї тощо), які є неефективними, оскільки на вірус грипу не діють. Вони можуть використовуватися для пом’якшення симптомів захворювання, за умови правильного використання.

Прес-центр Департаменту охорони здоров’я
Полтавської облдержадміністрації
Поділіться з друзями:   

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини