Архів

Друк

14 червня - Всесвітній День донора

14 червня у всьому світі відзначається Всесвітній День донора – день шани мільйонам людей, які рятують життя і поліпшують здоров'я інших, віддаючи їм свою кров.

Донор у перекладі з латинської означає «подарунок».

Але кров можна здавати не тільки в цей день.

День донора відзначається ВООЗ з 2004 року. Дата 14 червня була обрана на честь дня народження Карла Ландштайнера, який відкрив систему АВО для визначення груп крові. Сьогодні у світі налічується 80 країн з низькими показниками наявності донорської крові (менше 10 випадків донорства на тисячу осіб), 79 з них - що розвиваються.

Мета щорічної події - закликати велика кількість людей до донорської здачі крові. Світова політика в області донорства прагне до того, щоб зробити переливання крові більш безпечним і доступним шляхом забезпечення 100% добровільного безоплатного донорства крові та її компонентів.

Правила здачі крові

Якщо ви хочете стати донором крові і зробити це успішно, щоб вашу кров не забракували з яких-небудь причин, то врахуйте наступні рекомендації:

  • напередодні здачі дотримуйтесь спеціальної дієти, не навантажуйте печінку, уникайте жирного та гострого, смаженого, копченого, обмежте молочні продукти, яйця, масло
  • вживайте підвищену кількість рідини
  • утримайтеся від вживання алкоголю за 48 годин до процедури
  • утримайтеся від вживання аспірину, анальгіну і ліків, що містять аспірин та анальгетики, за 72 години до процедури
  • по можливості, утримайтеся від куріння за годину до процедури
  • обов'язково виспіться!

Рекомендується: солодкий чай, варення, хліб, сухарі, сушки, відварні крупи, макарони на воді без масла, соки, морси, компоти, мінеральна вода, овочі, фрукти (крім бананів).

Якщо ви не встигли поснідати перед здачею - не хвилюйтеся, у пункті здачі вас обов'язково смачно і якісно погодують і напоять чаєм.

Дотримання цих вимог особливо важливо, якщо ви здаєте тромбоцити або плазму. Нехтування ними не дозволить якісно провести сепарацію, тобто відділення необхідних компонентів вашої крові, і зробить здачу неможливою.

На замітку

Ділитися кров'ю не тільки благородно, але і дуже корисно. Лікарі давно відмітили: донори майже не хворіють на грип, рідше страждають від серцево-судинних і онкологічних захворювань. І психіка у них набагато стійкіша - що дуже актуально для нашого часу.

Поділіться з друзями:   

Останні новини