Архів

Друк

В області зросла захворюваність на грип та гострі респіраторні інфекції

За даними Головного управління Держсанепідслужби в Полтавській області, на території Полтавщини за останній тиждень захворюваність на грип та гострі респіраторні інфекції дещо зросла.

Перевищення епідемічного порогу спостерігається на 13-ти адміністративних територіях з 30-ти: Чутівському на 95,3%, Шишацькому на 81,4%, Гадяцькому на79,8%, Диканському на 78,2%, Котелевському на 98,0%, Шишацькому на 75,7%, Гадяцькому на 34,8%, Диканському на 30,4%, Кобеляцькому на 54,7%, Лубенському на 49,0%, В. Багачанському на 35,3% та Миргородському районах на 31,5%, а також в містах Миргороді на 29,0%, Кременчуці на 23,1%, Полтаві на 5,8%.

В області за минулий тиждень на гострі респіраторні інфекції захворіло 8 тисяч 228 осіб, захворюваність збільшилась на 2,2% порівняно з попереднім тижнем. Показник захворюваності склав 53,1 на 10 тисяч населення, що є нижчим за епідпороговий на 0,2%.

Серед дитячого населення також спостерігається збільшення захворюваності на 15,31% порівняно з показником минулого тижня. Показник захворюваності дітей склав 222,4 на 10 тисяч (діти складають 63,9% захворілих), показник захворюваності школярів – 235,6 на 10 тисяч, що є вищим за епідпороговий на 76,9%. Порівняно з попереднім тижнем захворюваність серед дітей шкільного віку збільшилась на 32,5%.

За тиждень госпіталізовано 291 особу (3,5% захворілих).

Весняний грип

Весна – це не лише час цвітіння перших квітів, пробудження природи і гарного настрою, але і сезон нового сплеску застудних захворювань та грипу. Імунітет в цей час вимагає особливої уваги і додаткового підкріплення. Чим же така небезпечна довгоочікувана весна? На це є три головні причини.

• По-перше, з настанням теплих днів віруси починають активізуватися. Зимові морози для них є згубними. А ось довгоочікуване потепління відкриває для збудників ОРВІ нове поле діяльності: мороз вже відступив, але і сонце ще недостатньо сильно припікає, щоб нейтралізувати небезпечні віруси.

• Причина друга: послаблення імунітету. За осінній період організму не раз доводилося відображати атаки вірусів, боротися з хворобами. Одним словом, імунна система працювала «на знос». При цьому харчування взимку було зазвичай не особливо багатим на вітаміни, оскільки раціон у більшості був не особливо багатий різноманітністю фруктів і овочів. Не дивно, що до весни захисні сили організму слабшають, що лише «на руку» вірусам.

• Причина третя: мінлива погода. Для весни, особливо для першої її половини, характерні постійні скачки температури. Одягнений вранці по погоді одяг, в обід може виявитися вже дуже жарким. Спітнівши, ми розстібаємо куртки і пальто, а то і зовсім знімаємо їх. Далі справа за малим – декілька хвилин на протязі цілком можуть стати причиною застуди. І навпаки – виходячи з будинку в обід, ми одягаємося досить легко, увечері ж в цьому одязі цілком можемо замерзнути.

Що ж зробити, щоб довгоочікувана весна не обернулася черговим кошмаром з температурою, носовими хустками і докучливим кашлем?

Профілактика грипу, в першу чергу, має полягати в тому, щоб Ви не дали вірусу грипу потрапити в свій організм. Для цього, як тільки Ви приходите додому з вулиці, обов'язково помийте руки з милом, причому рекомендується мити руки мало не до ліктів. Дуже корисним для профілактики грипу у дітей і у дорослих буде промивання носа. Промивання можна здійснювати теплим сольовим розчином води, або ж спеціальним спреєм.

Протягом дня протирайте руки вологими дезінфікуючими серветками або спреями.

Для профілактики рекомендується частіше гуляти на вулиці.

Обов'язково провітрюйте кімнати, робити це краще часто і регулярно. Якомога частіше намагайтеся проводити вологе прибирання.

Вживайте продукти, які допоможуть підвищити імунітет, наприклад: яблука, часник, моркву, кисломолочні та морепродукти тощо.

Потурбуйтеся про власне здоров'я вже зараз, адже весна – не час для хвороб!

Прес-центр ДОЗ Полтавської ОДА
Теги:
Поділіться з друзями:   

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини