Архів

Друк

На Полтавщині продовжується сезонний ріст захворюваності на гострі респіраторні інфекції

За даними Головного управління Держсанепідслужби у Полтавській області, на Полтавщині продовжується сезонний ріст захворюваності на гострі респіраторні інфекції.

За минулий тиждень на гострі респіраторні інфекції захворіло 9 тисяч 522 особи. Порівняно з попереднім тижнем захворюваність збільшилась на 2,8%. Показник захворюваності склав 65,2 на 10 тисяч населення, що на 40,3% є нижчим за епідпороговий.

Захворюваність серед дітей зменшилась на 2,06%. Показник захворюваності дітей склав 243,2 на 10 тисяч (діти складають 60,4% захворілих). Показник захворюваності школярів – 235,5 на 10 тисяч, що на 17,1% є нижчим за епідпороговий.

Порівняно з попереднім тижнем спостерігається ріст захворюваності в м. Полтава на 52,4%, Чорнухинському на 44,9%, Миргородському на 36,8%, Диканському 33,1%, Оржицькому на 24,7%, Новосанжарському 36,8% районах. Однак на цих територіях показники захворюваності не перевищують епідпорогових. Майже вдвічі спостерігається ріст захворюваності в Шишацькому (на 106%) та Решетилівському (на 99,0%) районах.

За тиждень госпіталізовано 459 осіб (4,8% захворілих, показник звичайний для області).

ЯК ЗАХИСТИТИ ДИТИНУ ВІД ЗАСТУДИ

Дитячий організм є набагато слабшим за дорослий, а тому число дітей, які підхопили застуду з настанням ранньої весни, не зменшується. Більшість лікарів вважають, що сезонні захворювання – це цілком нормальне явище. Але все-таки: чи можна уберегти дитину від застуди? Можна!

Щоб уберегти дитину від застуди в період сезонного спалаху захворюваності, варто дотримуватися наступних порад, простих, але дієвих!

• Привчить дитину дихати носом

Ця проста рекомендація є дуже важливою. Річ у тому, що саме слизова оболонка носа стає найпершим бар'єром, що встає на дорозі мікробів. При носовому диханні значна частина мікробів нейтралізується ще до потрапляння в організм. А значить, дихати носом – перший засіб для уникнення від хвороби.

• У дитини завжди має бути чиста носова хустка

Краще за все використовувати одноразові паперові хусточки – це дозволить не допустити поширення інфекції. Крім того, корисна звичка – чхати не в долоню, а в згин руки: адже мікроби легко мігрують на долоньки маляти, а звідти – прямо до дихальних шляхів.

• Не забудьте про лук і часник

Природні фітонциди лука і часнику мають прекрасну властивість вбивати мікроби – а тому дуже корисно залишати тарілку з нарізаним луком або зубчиками часнику в кімнаті, де спить дитина. Крім того, можна покласти дрібно нарізаний часник в контейнер від киндер-сюрпризу.

Прес-центр Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА
Теги:
Поділіться з друзями:   

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини