Архів

Друк

Ситуація на Полтавщині із захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції

За даними Головного управління Державної санітарно-епідеміологічної служби у Полтавській області, станом на 10 лютого поточного року продовжується сезонний ріст захворюваності на гострі респіраторні інфекції. Однак показники не перевищують епідпорогових в усіх містах та районах.

В Україні показник захворюваності 47,7 на 10 тисяч населення за тиждень. Рівень захворюваності не перевищує епідпороги в жодному регіоні.

В області за тиждень на гострі респіраторні інфекції захворіло 8 тисяч 217 осіб. Порівняно з попереднім тижнем, захворюваність зросла на 9,6% (на попередньому тижні ріст на 1,7%). Показник захворюваності склав 56,3 на 10 тисяч населення, нижче за епідпороговий (епідпоріг – 104,7 на 10 тисяч).

Серед дитячого населення області захворюваність зросла на 12,4%, показник захворюваності дітей – 206,4 на 10 тисяч (діти складають 59% захворілих). Показник захворюваності школярів 191,2 на 10 тисяч, на 40% нижче епідпорогового.

Госпіталізовано за тиждень 348 хворих (4% захворілих, показник звичайний для області).

Випадків смерті від грипу та ГРІ не зареєстровано.

Не забувайте, грип – це високозаразне вірусне захворювання з можливістю важких ускладнень та ризиком смерті. Його симптоми схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями, але він є набагато небезпечнішим. Тому перші ж симптоми ГРВІ вимагають особливої уваги. Будьте уважними до себе і до своїх близьких, щоб запобігти розвитку захворювання.

Хвора людина, навіть із легкою формою грипу, становить небезпеку для оточуючих протягом усього періоду прояву симптомів - це, в середньому, 7 днів. При появі перших симптомів грипу (підвищеної температури тіла, болю у горлі, кашлю, нежитю і болю у м'язах) обов'язково залиштеся вдома, щоб не провокувати ускладнення власної хвороби і не наражати інших людей на небезпеку. Лікаря слід викликати додому.

Якщо наявні наступні симптоми: сильна блідість або посиніння обличчя, ускладнене дихання, висока температура тіла, що довго не знижується, багаторазове блювання та випорожнення, порушення свідомості - надмірна сонливість чи збудженість, біль у грудній клітці, домішки крові у мокроті, зниження артеріального тиску, не зволікайте з госпіталізацією, викликайте «швидку» чи терміново звертайтеся безпосередньо до лікувально-профілактичного закладу. Продовжувати лікування вдома за наявності цих симптомів небезпечно.

Зараження грипом можна уникнути, якщо дотримуватись кількох простих речей. Навіть якщо ознак хвороби немає, уникайте скупчень людей, аби зменшити вірогідність контактів із хворими людьми, зважаючи на те, що деякі з них є заразними навіть до появи очевидних симптомів.

Користуйтеся одноразовими масками при необхідності і догляді за інфекційним хворим.

Регулярно провітрюйте приміщення і робіть вологе прибирання як у помешканні, так і на робочих місцях, щоб не залишати навколо себе живі віруси і бактерії, що можуть залишатися активними впродовж кількох годин після перебування у приміщенні хворої людини.

Пам'ятайте, ваші руки мають теж бути чистими, адже інфекція потрапляє в організм через рот, ніс та очі, яких ви час від часу торкаєтесь руками.

Повноцінно харчуйтесь, висипайтесь, уникайте перевтоми, і тоді можна досягти підвищення опірної здатності організму. Це збільшить ваші шанси запобігти як зараженню, так і важким перебігам хвороби чи її ускладненням.

Дотримання елементарних правил суттєво підвищує шанси уникнути небезпечного захворювання і здатне зберегти здоров’я вам і людям, що знаходяться поруч з вами.

Прес-центр Департаменту охорони
здоров’я Полтавської ОДА
Теги:
Поділіться з друзями:   

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини