Архів

Друк

В області продовжується сезонний ріст захвохюваності на грип

У Полтавській області продовжується сезонний ріст захвохюваності на гострі респіраторні інфекції, однак показники не перевищують епідемічного порогу.

За період з 13 по 20 січня в області захворіло понад 4,5 тис. осіб, захворюваність зросла на 29 % порівняно з попереднім тижнем (серед дітей - на 26 %).

Найвищі рівні захворюваності відмічаються у Кремен-чуцькому, Карлівському, Лохвицькому районах, а також місті Комсомольську.

За тиждень госпіталізовано 249 хворих (5,5 % захворілих, для цього періоду це звичайний показник).

Нагадуємо, грип – це вірусне захворювання, що розпочинається раптово і бурхливо, супроводжується лихоманкою, головними, м’язовими, суглобним болями, підвищеною температурою. Він небезпечний своїми ускладненнями (пневмонія, міокардит чи перикардит, загострення хронічних захворювань)

Заразитися грипом можна через повітря, куди потрапляють віруси або через руки, що контактували із забрудненими хворим предметами (через рот, ніс чи очі, яких ви час від часу торкаєтесь).

Як знизити ризик зараження грипом навіть під час епідемії?

• Зробити щеплення від грипу у поліклініках за місцем проживання.

• Уникати скупчень людей, аби зменшити імовірність контактів із хворими.

• Регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання – як у помешканні, так і в робочих приміщеннях, щоб не залишити навколо себе живих вірусів.

• Повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми, стресів для підвищення опірної здатності організму.

• Часто мити руки або обробляти їх дезінфікуючим гелем із вмістом спирту.

• Користуватися тільки одноразовими паперовими серветками і рушниками, як після миття рук, так і для того, щоб прикрити обличчя під час кашлю, а також при нежиті.

• Користуватися одноразовими масками при необхідності – щоб захистити себе та оточуючих від зараження.

Якщо з’явилися перші ознаки хвороби, дотримуйтесь наступних порад:

- Залишайтеся вдома, а якщо захворіла дитина - не ведіть її до школи чи дитячого садочка, щоб не провокувати погіршення стану хворого і не наражати оточуючих на небезпеку.

- Не йдіть до лікаря, а викликайте його додому.

- Ізолюйте хвору людину - виділіть їй окрему кімнату і посуд, визначте одну людину, яка доглядатиме за нею, і, по можливості, тримайтеся на відстані не менше 2 метрів від хворої людини, користуйтеся марлевими масками.

Пам’ятайте!

Щорічна вакцинація є найефективнішим засобом для захисту організму від вірусів грипу. Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною і ефективною.

Найкращий час для проведення вакцинації - напередодні грипозного сезону. Якщо такої можливості не було, то вакцинуватися можна і впродовж усього сезону. Всупереч поширеному міфу, це не ослаблює, а посилює здатність організму протистояти грипу.

Важливо знати, що грип не лікується за допомогою:

- Антибіотиків – вони не створюють жодної протидії вірусам, оскільки призначені виключно для боротьби з бактеріальними інфекціями. Вживання антибіотиків не за призначенням не вилікує хворобу, а лише ускладнить боротьбу з іншими хворобами у майбутньому. Антибіотики можуть використовуватися тільки за призначенням лікаря для лікування таких ускладнень грипу, як пневмонія, бронхіт, тощо.

- Гомеопатичних препаратів – відсутні науково обґрунтовані докази їхньої ефективності проти вірусу грипу, тому в усьому світі вони не рекомендуються для лікування будь-яких небезпечних для життя інфекцій, в тому числі й грипу. Використання препаратів з недоведеною ефективністю в таких умовах вважається ознакою безвідповідального ставлення до життя хворих.

- Імуностимуляторів, імуномодуляторів – відсутні науково обґрунтовані докази їхньої ефективності проти вірусу грипу. Водночас їхня дія під час хвороби за певних умов може виявитися навіть шкідливою.

- Народних засобів – лікування виключно народними засобами є неефективним і небезпечним, оскільки трав'яні відвари, чаї та настоянки на вірус грипу не діють. Однак за умов правильного використання та без зловживань народні засоби можуть застосовуватися для пом'якшення симптомів грипу.

Головний лікар Полтавського
обласного Центру здоров’я
Ніна Дурдикулиєва
Поділіться з друзями:   

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини