Архів

Друк

Підсумки 2013 року роботи управління охорони здоров'я Полтави

Міський голова прозвітував перед представниками бюджетної сфери за 2013 рік, а також відповів на запитання та розглянув всі пропозиції.

Підсумки 2013 року роботи управління охорони здоров'я (начальник – Котов Сергій Олександрович)

З січня 2013 р. галузь охорони здоров'я міста розпочала свою діяльність у новому форматі. А саме, міська станція швидкої медичної допомоги стала обласним закладом – Центром екстреної медицини та медицини катастроф. Натомість створені три нові комунальні установи - Центри первинної медико-санітарної допомоги.

У цьому році депутатами міської ради схвалені та прийняті дві медичні програми: «Міська програма протидії захворюванню на туберкульоз на 2013-2016 роки» та «Підтримки медичних працівників центрів первинної медико-санітарної допомоги м. Полтави на 2013 р».

За рахунок міського бюджету виділені кошти загальною сумою 1,0 млн. грн. для проведення капітальних ремонтів приміщень Центрів первинної медико – санітарної допомоги м. Полтави. Основні ремонтні роботи вже завершені.

Новоствореним Центрам первинної медико – санітарної допомоги для придбання медичного обладнання виділено кошти у сумі 150,0 тис. грн. Кошти використані повною мірою.

Сімейні лікарі активно долучилися до реалізації пілотного проекту щодо державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою.

Завдяки проведеній роботі жителі міста змогли придбати необхідні ліки зі знижкою на загальну суму 1,5 млн. грн. Наразі ця робота продовжується.

Полтава стала одним з перших міст у державі, де запроваджено новітні комп'ютерні технології у галузі охорони здоров'я.

Зокрема, створені комп'ютерні мережі та електронний документообіг; запроваджені електронна картка пацієнта та електронний рецепт.

Для оновлення комп'ютерної техніки міською владою додатково виділено 30 тис. грн.

Досвід реформаторських змін у галузі охорони здоров'я міста позитивно оцінений у травні 2013 р. першим заступником глави Адміністрації Президента України Акімовою І. М. під час її візиту до Полтавської області.

Вперше у цьому році у м. Полтаві розпочата робота по залученню міжбюджетних трансфертних розрахунків у галузі охорони здоров'я.

Тепер жінки з Машівського і Диканського районів отримують висококваліфіковану допомогу у міському пологовому будинку в рамках цієї програми.

Попри всі економічні труднощі та фінансові негаразди у поточному році нам вдалося здійснити капітальний ремонт травматологічного відділення 1-ї міської клінічної лікарні, укомплектувати його сучасним медичним обладнанням для чого виділено 2 млн. грн.

Проведено ремонт покрівель 1-ї клінічної міської лікарні та дитячої міської клінічної лікарні на суму понад 400 тис. грн.

Проведено ремонт тепломереж міських лікарень. Розпочато роботи по ремонту ліфтів міського пологового будинку, на що використано 90 тис. грн. І це лише перший етап.

Загалом на проведення усіх видів ремонтних робіт в міських лікувальних закладах у 2013 році виділено понад 2 млн. грн.

На придбання новітнього медичного обладнання виділено 1,7 млн. грн., у тому числі, придбано:

  • ендоскопічне обладнання для 1-ї, 4-ї, 5-ї міських лікарень та 3-ї міської поліклініки;
  • стерилізаційне обладнання для 1-ї, 2-ї, 4-ї, 5-ї міських лікарень, пологового будинку та 3-ї міської поліклініки;
  • обладнання для рентгенкабінету для 1-ї міської лікарні та ще цілий ряд діагностичного та лікувального обладнання для міських лікувальних закладів.

Оснащені у відповідності до сучасних вимог кабінети для зберігання вакцин.

Заготовлено достатню кількість овочів для харчування хворих у стаціонарах на суму 370 тис. грн.

Протягом звітного року забезпечено своєчасна та в повному обсязі виплата заробітної плати медичним працівникам.

По зарплаті, проплатам за енергоносії та комунальні послуги відсутня кредиторська заборгованість.

Я знаю, що нещодавно відбулися об'їзди міських лікарень за участю заступника міського голови і схвалюю таку ініціативу. За результатами відвідування лікарень Світланою Казимирівною мені надано ґрунтовний звіт.

Я вдячний медикам міста за те, що Ви не тільки ефективно використали бюджетні, а й залучили додаткові кошти, що дало можливість забезпечити у поточному році надання медичної допомоги жителям Полтави в цілому на достойному рівні.

Безумовно, не всі питання вирішені. Залишається незавершеним будівництво амбулаторій сімейної медицини по вул. Ветеринарній, 32, потребує покращення надання медичної допомоги мешканцям селища Червоний Шлях.

Я сподіваюсь, що у І півріччі наступного року ми відкриємо амбулаторію по вул. Ветеринарній і я особисто контролюватиму це питання. У наших планах на наступний рік є і відкриття нової амбулаторії сімейної медицини у селищі Червоний Шлях.

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини