Архів

Друк

Профілактика – кращий засіб проти грипу та ГРВІ

За даними Головного управління Державної санітарно-епідеміологічної служби у Полтавській області, на Полтавщині продовжується сезонний ріст захворюваності на гострі респіраторно-вірусні інфекції (ГРВІ).

Темпи зростання в більшості міст та районів області – невисокі, показники нижче епідпорогових. Така ситуація звичайна для даного періоду року.

За тиждень в області на ГРВІ захворіло понад 6 тисяч осіб. Захворюваність знизилась на 2,8 % порівняно з попереднім тижнем. Показник захворюваності – 43,0 на 10 тисяч населення, нижче епідпорогового на 15,8 % (епідпоріг – 51,1 на 10 тисяч).

Захворюваність серед дітей за тиждень збільшилась на 0,52%, що є звичайним для даного періоду року.

Випадків смерті від ГРВІ не зареєстровано.

В області розпочато проведення щеплень проти грипу. З початку епідсезону отримали імунізацію 2505 осіб, серед яких 1168 – в інтернатних закладах ,763 медичних працівників, 294 – діти до 17 років , в інших групах ризику – 280 осіб.

За прогнозами фахівців Національної академії медичних наук України та Держсанепідслужби України, очікується, що епідемічний сезон грипу та гострих респіраторно-вірусних інфекцій у 2013-2014 рр. в Україні характеризуватиметься помірною інтенсивністю. Як і минулого року, епідемічний процес, скоріш за все, матиме невиражений хвильовий характер з можливим підйомом захворюваності наприкінці грудня цього та на початку березня наступного року.

Досвід країн світу свідчить, що основний захист від грипу здійснюється методом специфічної профілактики шляхом вакцинації населення. З метою індивідуального захисту та попередження розвитку тяжких медичних ускладнень рекомендовано у період епідемічного підйому захворювання на грип у сезоні 2013-2014 рр. (починаючи з жовтня-листопада) проводити щеплення населенню зареєстрованими грипозними вакцинами.

Щодо штамів грипу, які цього року циркулюватимуть в Україні, то за прогнозами ВООЗ, найбільше епідемічне значення матиме циркуляція штамів вірусів грипу A/California/7/2009(H1N1)–подібний pdm09; A/ H3N2/Victoria/361/2011b; B/Massachusetts/2/2012.

На території України зареєстровано наступні вакцини для профілактики грипу із оновленим штамовим складом епідемічного сезону 2013-2014 років: Ваксігрип (виробництва Санофі Пастер С.А., Франція); Флюарікс виробництва «CIaxoSmithKIine Biologicals, Branch of SmithKIine Beecham Pharma GmbH & Co. KG» Німеччина; Інфлувак виробництва «Абботт Біолоджікалз Б.В. (Abbott Biologicals B.V.)» Нідерланди.

В першу чергу щеплення повинні проводитись дітям та дорослим, які перебувають в інтернатних закладах, будинках дитини; медичним працівникам; персоналу дошкільних закладів, шкіл, середніх та вищих навчальних закладів, інтернатів; вагітним жінкам; працівникам служб громадської безпеки, в т.ч. міліції, пожежно-рятувальних, аварійно-рятувальних підрозділів МНС; робітникам служб, які підтримують системи подання електроструму, води та каналізації в функціональному стані; працівникам транспортного сектору, які перевозять пальне, воду, їжу та медичні матеріальні ресурси, а також працівникам громадського транспорту; особам з хронічними захворюваннями, які відносяться до груп ризику, щодо виникнення важких ускладнень та смерті від грипу.

Грип належить до вірусних захворювань і потрапляє в організм людини повітряно-крапельним шляхом. Ця хвороба відома здавна. Згадка про неї є ще в працях давньогрецького лікаря – Гіппократа. У ті часи епідемії грипу були такими ж смертельними, як чума, холера та віспа. Пройшов час, але й сьогодні не знайдеш такої людини, яка б не перехворіла на грип.

Щоб не захворіти, необхідно постійно підсилювати свою імунну систему, дбати за своє здоров’я, допомагати організмові протистояти хворобі. Для цього потрібно додержуватися певних правил: щодня гуляти на свіжому повітрі, дотримуватися правил особистої гігієни, загартовувати свій організм, займатися фізкультурою і спортом, постійно поповнювати раціон харчування продуктами, які містять вітаміни.

Ще в далекій древності люди помітили, що найкраща аптека – це природа, а найкращий лікар – рослини. Рослини – невичерпне джерело натуральних природних ліків. Вони забезпечують наш організм вітамінами, мінеральними солями, амінокислотами. Для профілактики грипу наші предки завжди використовували рослини, які завжди були під руками і легкодоступні. Це цибуля, часник, шипшина, малина, журавлина, ожина , ріпа та багато інших.

Ці рослини підвищують стійкість нашого організму до інфекційних і простудних захворювань. Цибуля містить фітонциди і її використовують для лікування верхніх дихальних шляхів, ангіни та грипу. Часник має антисептичну дію, знижує артеріальний тиск, покращує роботу серця, стимулює травлення. Шипшина містить величезну кількість вітаміну С. Шипшиновий чай має протизапальну дію і підвищує імунітет. Здавна відомі і лікарські властивості малини. На лікування йде все: і квіти, і плоди, і листя, і стебла. Чаї з цієї рослини мають протизапальну, жарознижувальну дію. Багато вітамінів містять і таку рослини як ожина, журавлина, полин, редька і багато інших.

Щоб не стати розповсюджувачем грипу, потрібно дотримуватися елементарних правил:

  • залишитися вдома;
  • негайно викликати лікаря;
  • не відвідувати масові скупчення людей;
  • прикривати ніс та рот хустинкою при кашлі і чханні;
  • уникати обіймів та потискань рук;
  • не торкатися очей, носа та рота брудними руками.

Лікування грипу повинно визначатися тільки лікарем. Займатись самолікуванням не можна. Пам’ятайте, що вірус грипу дає ускладнення на інші органи і системи та може спровокувати загострення усіх захворювань, які досі спокійно "спали” або мали хронічний перебіг. Тому лікувати його треба дуже обережно та своєчасно.

Прес-центр Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА
Поділіться з друзями:   

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини