Архів

Друк

За рік до відділення переливання крові 1-ї міської лікарні приходить понад 1500 донорів

14 червня відзначається Всесвітній День донора. У цей день ми вшановуємо людей, які своєю кров'ю рятують життя та здоров'я хворих.

На жаль, поки що немає ні однієї хімічної рідини, яка б в повному обсязі могла б замінити кров, її компоненти та препарати за своїм складом. Тому зараз, і мабуть в майбутньому, долі багатьох хворих людей, як і раніше залежатимуть не тільки від майстерності лікарів та медичного персоналу, а і від переливання цих, поки що не замінних «живих ліків» - крові, а значить, від донора.

Донором може стати будь-яка здорова людина віком від 18 до 60 років, за умови, що вона не має протипоказань для здавання крові. Донори оглядаються лікарем, який дає дозвіл на здачі крові.

Донорська кров заготовлюється винятково одноразовими системами. Вона обов'язково обстежується на гепатити «В» і «С», сифіліс, ВІЛ-інфекцію, тощо. Тому здавши кров, можна не тільки допомогти хворим, а і безоплатно обстежитись на вищезазначені інфекції.

За рік до відділення переливання крові 1-ї міської лікарні приходить понад 1500 донорів. Постійних донорів налічується понад 100 чоловік. Протягом року заготовлюється близько 450 літрів цільної крові.

Взяти участь у цій добродійній справі ви можете за адресою: м. Полтава, вул. Енгельса, 21-а, відділення переливання крові, тел. 67-62-71.

Поділіться з друзями:   

Останні новини