Архів

Друк

У Полтаві розпочав роботу українсько-німецький семінар-тренінг для акушерів-гінекологів та неонатологів

11 червня поточного року в Полтаві розпочав свою роботу 3-ій українсько-німецький семінар-тренінг для лікарів акушерів-гінекологів та неонатологів, які працюють або працюватимуть в перинатальних центрах третинного – високоспеціалізованого рівня, що створюються за ініціативою Президента України В.Ф.Януковича.

Семінар-тренінг, який триватиме у Полтаві протягом 5-ти днів, проводиться в рамках українсько-німецького партнерства в акушерстві, неонатології та перинатальній медицині на підтримку реалізації Національного Проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства та дитинства». Адже у червні минулого року між Державним Агентством з інвестицій та управління Національними проектами України та Міністерствами охорони здоров’я України та Німеччини було підписано заяву про Наміри.

В урочистому відкритті семінару-тренінгу взяли участь перший заступник голови Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України Микола Стеблинський, заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації Олександр Коваль, представники МОЗ України та Німеччини, Національної академії медичних наук України та професійних лікарських асоціацій акушерів-гінекологів і неонатологів під патронатом Адміністрації Президента України, Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні та Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА та Вченої ради ВДНЗУ «УМСА». Як і всі попередні рази, фінансове забезпечення проведення українсько-німецького семінару-тренінгу взяв на себе Фонд Економічних Реформ в Україні, за підтримки якого за останній рік було здійснено навчання та підвищення кваліфікації із залученням найкращого світового досвіду та провідних європейських експертів понад 250 українських лікарів.

Заступник голови Полтавської облдержадміністрації Олександр Коваль, на початку урочистого відкриття, привітав учасників семінару-тренінгу на гостинній полтавській землі. Він відзначив особливі заслуги видатних лікарів, які жили і працювали на Полтавщині, серед яких – Микола Скліфосовський, Олександр Волкенштейн та основоположник акушерства Нестор Максимович-Амбодик. Їх послідовники сьогодні активно працюють задля збереження життя та здоров’я полтавців, зокрема – матерів та дітей. Цьому всіляко сприяє діяльність обласної влади, для чого наприкінці минулого року було відкрито Полтавський обласний перинатальний центр. Наразі вже понад 1 тисяча малюків народилося у цьому високоспеціалізованому закладі. На базі центру ефективно функціонує навчально-тренінговий центр, що дозволяє всебічно покращувати теоретичні знання та практичні навички з надання перинатальної допомоги.

Ректор ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія», професор В’ячеслав Ждан зауважив, що професія лікаря вимагає постійного самовдосконалення та навчання. Тому понад 100 фахівців (лікарів, організаторів охорони здоров‘я та викладачів за фахом «акушерство-гінекологія» та «неонатологія») з усіх регіонів України і в першу чергу – з новостворених перинатальних центрів матимуть змогу плідно поспілкуватися, обмінятися досвідом і в ході дискусії підвищити свій професійний фах.

Цього разу, тематики лекційного курсу і практичних занять було обрано спільно МОЗ України та представниками фахових лікарських товариств – акушерів-гінекологів та неонатологів, так як в більшості європейських країн саме фахові професійні асоціації опікуються навчанням та атестацією лікарів, проте й несуть відповідальність за якість наданих медичних послуг.

Серед тем, що плануються до висвітлення експертами з Німеччини –професорами Рольф Шльосер та Франком Льоувеном, найбільш актуальні і болючі питання, що є на сьогодні провідними чинниками материнських та перинатальних втрат в нашій країні: післяпологіві кровотечі, прееклампсія (акушерська тактика, можливості пролонгування вагітності та оцінки стану плода), ЗВУР (лікування, вибір тактики під час вагітності та пологів), вади розвитку, автоімунні та інші захворювання плода (своєчасна діагностика, тактика ведення, перинатальне супроводження та постнатальний догляд), асфіксія новонароджених, пологова травма, виходжування новонароджених з надзвичайно малою вагою та ін. Окрему увагу буде приділено діючим в Німеччині протоколам та алгоритмам акушерської, перинатальної та неонатальної допомоги, а також оцінці їх ефективності з урахуванням власного досвіду колег та експертів з Університетської клініки м. Франкфурт-на-Майні.

Отже, мова не йде про «нав’язування» українським лікарям власного погляду або клінічних настанов, поширених на сьогодні в Німеччині та інших країнах Європейського Співтовариства. Професіонали обох країн запрошуються до діалогу, обміну думками та досвідом, заради обрання найкращого та бажано – найкоротшого шляху до поліпшення якості надання акушерсько-гінекологічної та неонатальної допомоги найменш захищеним верствам населення – матерям та дітям в Україні.

Практичну частину тренінгу буде проведено на базі Полтавського обласного перинатального центру, за підтримки МОЗ України та Німеччини, Державного Агентства з інвестицій та управління Національними проектами України, Національної академії медичних наук України та професійних лікарських асоціацій акушерів-гінекологів і неонатологів під патронатом Адміністрації Президента України, Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні та Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА.

ПРЕС-ЦЕНТР ДОЗ ОДА

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини