Архів

Друк

Валерій Головко: «Потрібно розробити стратегічну програму планового переходу дітей з інтернатних закладів у родини»

Відбулася апаратна нарада в голови облдержадміністрації Валерія Головка.

У ній взяли участь голова обласної ради Олександр Біленький, заступники голови облдержадміністрації, очільники профільних департаментів та управлінь ОДА, на відеозв’язку були присутні голови райдержадміністрацій, міськвиконкомів, об’єднаних територіальних громад області.

У ході наради розглянули п’ять питань. Про заходи щодо запобігання дитячої безпритульності, бездоглядності, влаштування дітей до сімейних форм виховання поінформувала начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Інна Конончук. Директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Лисак розповів про стан щеплення населення області від керованих інфекцій, а також про хід реалізації Урядової програми «Доступні ліки» на Полтавщині. Про особливості створення територіальних центрів комплектування й соціальної підтримки на базі військових комісаріатів на території краю повідомив військовий комісар Полтавського обласного військового комісаріату Дмитро Губський. Начальник управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації Віктор Стеблянко поінформував про стан техногенно-екологічної безпеки, надзвичайні ситуації й небезпечні події, які виникли на території області.

За словами Інни Конончук, робота щодо вирішення проблем соціального захисту дітей, насамперед дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, й тих, які перебувають у складних життєвих обставинах, в області проводиться системно й послідовно.

– Із метою виявлення дітей, які перебувають у небезпеці, можуть бути бездоглядними, безпритульними, запроваджено проведення профілактичних рейдів. До них залучені представники Національної поліції, служб у справах дітей та центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Минулого року було проведено 654 рейди і виявлено 240 дітей, 94 з яких вилучили з небезпечного середовища, а 146 – попередили. Крім того, було попереджено 902 батьків і сім посадових осіб, – розповіла Інна Конончук.

Нагадала, що на Полтавщині працюють два центри соціально-психологічної реабілітації дітей – в Полтаві й Кременчуці. Крім того, у Горішніх Плавнях діє центр соціальної підтримки дітей та сімей «Надія». Максимальний термін перебування дітей у перелічених закладах становить дев’ять місяців.

– Минулого року у двох центрах в Полтаві й Кременчуці перебували 245 дітей. Вибули з них 176, при тому 92 дитини (52,3 відсотка) були повернуті до сім’ї, 7 дітей усиновили, а 26 влаштували під опіку й піклування до прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, – додала Інна Конончук.

Вона поінформувала, що у 2017 році до сімейних форм виховання влаштовано 318 дітей, 70 – усиновлено, із них 55 – громадянами України. Під опіку й піклування влаштовано 211 дітей.

Загалом в області працює 41 дитячий будинок сімейного типу, створена 151 прийомна сім’я, в яких виховуються 518 дітей-сиріт, дітей-позбавлених батьківського піклування. Під опікою й піклуванням на Полтавщині перебувають 1517 дітлахів. Сімейними формами виховання охоплено 94 відсотки дітей, що на 1,7 відсотка більше, ніж за аналогічний період 2016 року. На Полтавщині проживають і дві прийомних родини з Луганщини й п’ять із Донеччини, в яких виховуються 13 дітлахів.

– Кількість дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, за рік зменшилася на 3,9 відсотка, – зазначила Інна Конончук.

Вона розповіла, що за ініціативи голови облдержадміністрації Валерія Головка в області реалізуватиметься проект «Модернізація системи соціальної підтримки населення», в межах якого буде напрацьовано регіональний план реформування інтернатних закладів і переведення дітей до сімейних форм виховання.

– Зміна системи інституційного догляду й виховання не полягає в закритті інтернатів, а передбачає створення системи, коли виховання в сімейному оточенні буде пріоритетом, а внаслідок цього й потреба у влаштуванні дітей до інтернатних закладів буде відсутня, – пояснила Інна Конончук.

– Інтернатний заклад – це режимна установа, яка регламентує абсолютно все. Звісно, це впливає на психіку дитини, пошкоджує її. У результаті, вийшовши із такого закладу, дитина не пристосована до самореалізації. Президент та Уряд запропонували змінити підходи до виховання дітей. Ми ж усі хочемо бачити їх реалізованими, освіченими, розумними. Для цього й створюється так звана філософія виховання дітей у сім’ях. Іншого й кращого виховання, ніж у родинному колі, немає. Маємо до цього бути готові. Нам потрібно розробити стратегічну програму планового переходу дітей з інтернатних закладів у родини, – наголосив Валерій Головко.

Закликав органи виконавчої влади в районах, органи місцевого самоврядування долучитися до цієї роботи.

Олег Пругло нагадав, що в області працюватиме відповідний пілотний проект. Водночас звернувся до представників районної влади, міськвиконкомів та об’єднаних територіальних громад зробити все, щоб діти-сироти залишалися у сім’ях.

Щодо другого й третього питань порядку денного апаратної наради Віктор Лисак поінформував, що наказом Міністерства охорони здоров’я визначено на рівні держави проведення профілактичних щеплень від керованих інфекцій.

– Упродовж 2013 – 2015 років область мала катастрофічно недостатньо вакцин, як загалом і по Україні. Починаючи з 2016-го маємо позитивні зрушення. Нині дуже хвилює проблема захворюваності населення на кір. У 2017-му в області було 19 випадків. Наразі, у 2018-му, маємо уже 20 випадків захворюваності. Загалом у державі за чотири тижні нинішнього року на кір захворіли 2933 особи. На Полтавщині створений штаб, який аналізує, що відбувається на кожній території, проводиться відповідна робота щодо профілактики захворюваності. Випадки захворюваності на правець зареєстровано в області за останні п’ять років лише два – у Великобагачанському й Миргородському районах. Нині у всіх на вустах питання епідемії дифтерії. За показниками охоплення вакцинацією дитячого населення на кінець грудня 2017 року маємо певні досягнення. Деякі показники зросли в рази. Зокрема кількість дітей, вакцинованих проти дифтерії, коклюшу, правцю в рік зросла в чотири рази, проти кору, поліомієліту – втричі, – розповів Віктор Лисак. – Нині ми маємо достатньо вакцини проти дифтерії й правцю – 164231 дозу на території Полтавщини. Щеплення відповідно до закону обов’язкове. Нині в області його пройшли понад 30 відсотків населення. Якщо хтось із дорослих десять років не щеплювався, то обов’язково це потрібно зробити. Це дуже важливо. Вакцини по керованих інфекціях вдосталь, – наголосив Віктор Лисак.

Валерій Головко звернувся до голів об’єднаних територіальних громад, міських голів й очільників райдержадміністрацій:

– Виховуйте населення, працюйте з родинами, в яких є малі діти. Щеплення – обов’язкова процедура, яка передбачає формування здоров’я дитини. Це культура ставлення до себе. Якщо ми не хвилюємося про здоров’я наших дітей, то до чого це призведе в майбутньому?.. Половина дітей в області нині не відвідують уроки фізкультури за станом здоров’я. А починається все з елементарного – щеплення проти захворювання. До проблеми щеплень маємо ставитися дуже серйозно. Ми формуємо майбутнє нації.

Щодо реалізації Урядової програми «Доступні ліки» на Полтавщині Віктор Лисак розповів, що програмою скористалися понад 280 тисяч людей, виписано 619 тисяч рецептів. Освоєно кошти у розмірі 25845400 гривень, їх використано в повному об’ємі.

– Дуже важливо, що люди скористалися цією програмою. У 2018-му вона продовжує діяти. Зокрема передбачено субвенцію 36 мільйонів 769 тисяч гривень. Нині відшкодування залишається поки що по трьох нозологіях, як і попереднього року, – зазначив Віктор Лисак. – У 2018-му програмою вже скористалися понад 11 тисяч осіб, виписано більше 34 тисячі рецептів.

За словами Дмитра Губського, за підтримки обласної державної адміністрації до кінця грудня 2018 року на базі Полтавського обласного військового комісаріату планують завершити створення територіального центру комплектування й соціальної підтримки.

– Його поява сприятиме створенню ефективних місцевих органів військового управління з виконанням функцій щодо комплектування Збройних Сил України особовим складом і надання сервісних послуг окремим верствам населення, впровадженню процесів рекрутингу в систему комплектування Збройних Сил України особовим складом, удосконаленню організації оборонно-мобілізаційної роботи. Крім того, сприятиме здійсненню заходів щодо ведення територіальної оборони у відповідній адміністративно-територіальній одиниці, взаємодії з громадськими організаціями, місцевими громадами, навчальними закладами з питань військово-патріотичної роботи з населенням, підвищенню довіри суспільства до діяльності місцевих органів військового управління, визначенню громадської думки одним із основних критеріїв оцінки діяльності територіальних центрів, – зазначив Дмитро Губський.

Поділіться з друзями:   

Останні новини