Архів

Друк

Як правильно відпочивати біля водойм

У розпалі літо – сезон відпусток і літніх канікул. Влітку саме відпочинок біля річок, ставків, озер стає найпопулярнішим серед дорослих та дітей. І на жаль, більшість нещасних випадків на воді трапляється саме влітку.

Так, з початку купального сезону в області загинуло 11 людей, з них 2 дитини.

Аби запобігти подібним трагедіям, управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації нагадує основні правила безпечної поведінки на воді. Відпочивальникам їх треба обов’язково знати та неухильно дотримуватися.

Пам’ятайте, що не можна:

- купатися в необладнаних для цього місцях;

- пірнати в незнайомому місці;

- заходити у воду після вживання спиртних напоїв;

- дозволяти дітям купатися без супроводу дорослих.

Відпочивайте у тих місцях, де є рятувальні пости. Купайтесь в спокійну безвітряну погоду при температурі води не менше +18, повітря - не нижче +24. У воді знаходьтесь не більше 15-20 хвилин. Не доводьте себе до ознобу.

Не входьте, не пірнайте у воду після тривалого перебування на сонці. Периферичні судини сильно розширені для більшої тепловіддачі. При охолодженні у воді настає різке рефлекторне скорочення м'язів, що веде за собою зупинку дихання.

Не запливайте далеко, особливо за буї, тому що можна не розрахувати своїх сил. Відчувши втому, не треба розгублюватися і прагнути якнайшвидше допливти до берега. Навчіться "відпочивати" на воді. Для цього обов'язково необхідно вміти плавати на спині. Перевернувшись на спину і підтримуючи себе на поверхні легкими рухами кінцівок, ви зможете відпочити.

Якщо починає судомити ногу, на секунду зануртесь з головою у воду і, розпрямивши ногу, сильно рукою потягніть її на себе за великий палець. При відчутті стягування пальців руки швидко з силою стисніть пальці кисті руки у кулак, зробіть різкий відкидаючий рух рукою у зовнішній бік та розтисніть кулак. Якщо судома не проходить, повторіть цю вправу кілька разів.

Якщо вас захопило течією, не намагайтеся з нею боротися. Треба пливти вниз за течією, поступово, під невеличким кутом, наближаючись до берега.

Не розгублюйтеся, навіть якщо ви потрапили у вир. Необхідно набрати побільше повітря в легені, зануритися у воду і, зробивши сильний ривок вбік, спливти.

Дуже обережно плавайте на надувних матрацах, автомобільних камерах і надувних іграшках. Вітром або течією їх може віднести дуже далеко від берега, а хвилею - захлеснути, з них може вийти повітря і вони втратять плавучість.

Не допускайте грубих ігор на воді: підпливати під тих, хто купається, хапати їх за ноги, "топити", подавати помилкові сигнали про допомогу тощо.

Не наближайтеся до човнів і катерів, що пропливають поблизу вас.

Пам’ятайте, що легковажне ставлення до води часто призводить до трагедії, тому завжди дотримуйтесь правил поведінки на воді.

Поділіться з друзями:   

Останні новини