Архів

Друк

Полтавщина: ОВК передала протоколи до ЦВК

ОВК перерахувала останню виборчу дільницю та відправила протокол про підсумки голосування в ВО 151 до ЦВК.

Засідання ОВК продовжилось близько 10:00. Вперше за останню добу комісії вдалось зібрати кворум. До цього, 19 липня більшість членів ОВК покинули своє робоче місце та не повертались до роботи.

Близько 12:00 розпочався процес підрахунку останньої дільниці – ДВК №530701. Після завершення рахунку голосів члени комісії проголосували за прийняття протоколу від ДВК.

Після комісія підписала підсумковий протокол та направили його до ЦВК. При цьому, в протоколі є технічні неточності в графі кількості тих, хто проголосував в приміщенні та за місцем перебування – їх загальна сума на 2287 голосів менша за суму усіх, хто проголосував. Незважаючи на це, члени ЦВК заявили, що ці неточності є несуттєві та погодились прийняти протокол. Зважаючи на неточності в протоколі, 6 членів ОВК внесли власну думку, а троє – Віктор Разон («Ліберальна партія України»), Оксана Вертелецька («Сила людей») та Євгеній Линник («Народний фронт») відмовились підписувати документ. Відповідно, до частини 5 статті 96 Закону України «Про вибори народних депутатів», члени комісії зобов’язані підписати протокол про підсумки голосування. У разі своєї незгоди із встановленими підсумками голосування, зафіксованими у протоколі комісії, член комісії підписує протокол із приміткою «З окремою думкою». Згідно з частиною 1 статті 157 ККУ ухиляння від службових обов’язків члена комісії без поважних причин карається трьома роками обмеження або позбавлення волі. Відповідно до правопорушення був складений акт до Центральної виборчої комісії.

Згідно 100% оброблених протоколів перемогу отримав кандидат від «Батьківщини» Руслан Богдан – 21,64% (10145 голосів). На другому місці самовисуванець Олексій Рябоконь – 16,72% (7838), третій самовисуванець Олександр Мигаль – 12,94% (6066).

Дар’я Черкашина – довгостроковий спостерігач у Полтавській області
Теги:

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини