Архів

Друк

Більше повноважень і регіони

Голова Полтавської обласної ради Іван Момот взяв участь у засіданні Консультативної ради з питань місцевого самоврядування при голові Верховної Ради України, яке відбулося у місті Яремче Івано-Франківської області.

Учасники Консультативної ради розглянули питання про законодавче забезпечення адміністративно-територіальної реформи в Україні.

Було констатовано, що рішення стосовно нової моделі функціонування місцевого самоврядування необхідно приймати на державному рівні, а в основу організації влади на місцях покласти Європейську хартію місцевого самоврядування. Під час дискусії були висловлені пропозиції визначити кілька областей, в яких відпрацювати різні концепції і моделі впровадження адміністративно-територіальної реформи. Йшлося також про необхідність створення єдиної законодавчої основи реформи органів місцевої влади, оприлюднення проекту адміністративно-територіальної реформи в Україні, забезпечення його громадського обговорення.

За словами міністра юстиції України Олександра Лавриновича, Президент України Віктор Янукович виступає за передачу на місця половини усіх управлінських функцій, які нині виконує центральна влада. Розглянути це питання Верховна Рада має у грудні. Голова Верховної Ради України Володимир Литвин вважає, що зміни треба проводити з урахуванням майбутньої євроінтеграції. Наразі в Уряді створено робочу групу на чолі з Віце-прем´єр-міністром України Віктором Тихоновим, яка вивчатиме дане питання та узгоджуватиме пропозиції, які надходитимуть з регіонів.

Також у ході засідання було розглянуто стан і перспективи розвитку туризму в Івано-Франківській області.

Після засідання його учасники ознайомилися з досвідом організації туристичної інфраструктури області.

За матеріалами сайту Полтавської обласної ради

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини