Архів

Друк

Вогнепальна зброя у інспекторів органів рибоохорони

На перший погляд може здатися незрозумілим передбачена законодавством можливість інспекторів рибоохорони використовувати вогнепальну зброю.

Але при детальному вивченні функціональних обов’язків інспекторів доведена доцільність встановлення законодавцем норм придбання, зберігання, носіння і використання вогнепальної зброї, боєприпасів та спеціальних засобів.

Якщо рибалки, зустрічають під час здійснення патрулювання рибінспектора з табельною зброєю, то вони можуть бути впевненими в тому, що рибінспектор добре обізнаний в матеріальній частині вогнепальної зброї, уміє володіти нею та сурово дотримуються засобів безпеки при користування вогнепальною зброєю.

Інспектори органів рибоохорони мають право застосовувати вогнепальну зброю у випадках, якщо іншими методами і заходами неможливо цього уникнути:

- для захисту від збройного або групового нападу на інспекторів та інших осіб, якщо їх життю чи здоров'ю загрожує небезпека;

- для відбиття групового та збройного нападу на інспекторів з метою звільнення осіб, затриманих за браконьєрство і незаконне добування ресурсів тваринного і рослинного світу;

- для затримання особи, яка скоїла злочин і намагається втекти або вчинити збройний опір;

- для відбиття збройного чи групового нападу на приміщення, де працюють інспектори органів рибоохорони;

- для подання сигналу тривоги або виклику допомоги;

- для знешкодження тварин, які загрожують життю і здоров'ю громадян або інспекторів;

- для захисту від злочинних посягань на своє житло та майно.

Перед застосуванням зброї слід разом із попередженням про це

здійснити попереджувальний постріл. Без попередження зброя застосовується, якщо на інспектора здійснено несподіваний напад і його життю чи життю інших громадян загрожує небезпека.

Тому, не варто турбуватися, якщо Ви побачили інспектора Полтаварибоохорони з вогнепальною зброєю, оскільки всі вони обізнані в яких саме випадках можливе її застосування та ніхто не буде безпідставно наражати життя необережності.

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини