Архів

Друк

На Полтавщині молодь залучать до посадки дерев

Щорічно 21 березня, у Всесвітній день лісу, розпочинається Всеукраїнська акція «Майбутнє лісу у твоїх руках!». Триватиме вона по всіх регіонах України до 21 квітня (День довкілля).

Метою акції  є поширення знань про ліси та їх важливість для існування життя на планеті, виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи, забезпечення зацікавленості у збереженні лісових насаджень, дотримання правил поведінки в лісі, роз’яснення населенню важливості створення лісових насаджень, ознайомлення та надання можливості учнівській молоді, представникам громадськості взяти участь у роботах з лісовідновлення та лісорозведення.

На цьогорічну посадкову кампанію лісогосподарські підприємства області виростили понад 13,5 млн. сіянців і саджанців різних лісових порід. Обсяги відтворення лісу на Полтавщині складуть 2000 гектарів, із них нових захисних насаджень шляхом заліснення невгідь на площі 1110 га.

У рамках акції лісівники Полтавщини проводять ряд заходів, покликаних залучити якомога більше молоді до садіння дерев, формувати у дитячій свідомості розуміння того, що берегти природу – завдання кожного. Зокрема, це: садіння лісу за участю школярів та студентів, представників місцевої влади, ЗМІ; проведення лекцій та виховних годин; доповнення існуючих та створення нових міні-дендропарків, алей; проведення заходу «Посади своє дерево». Крім того, у рамках акції за підтримки Головного управління освіти та науки Полтавської ОДА для учнів 1-4 та 5-8 класів проводитимуться конкурси на кращий малюнок і твір на тему «Людина та ліс».

Щороку у заходах беруть участь понад 2000 школярів з різних районів області, а також представники місцевих органів влади та громадських організацій. Серед висаджених дерев переважають такі породи, як: сосна, береза, липа, ялина, туя, самшит, ялівець, ясен, клен, каштан, горобина.

Надзвичайно приємно, що з кожним роком кількість охочих взяти участь в акції «Майбутнє лісу у твоїх руках!» зростає. Посадивши хоча б одне дерево, хоча б раз відчувши той ніжний шепіт лісу, людина назавжди відчуває свою причетність до стану навколишнього середовища.

Не будьте байдужими! Посадіть своє дерево, і нехай росте і квітне воно. І пам’ятайте: підтримавши таку акцію, ви не лише прикрасите власну оселю, а й збагатите планету чистим свіжим повітрям, покращите екологічну ситуацію краю, збережете здоров’я собі і майбутнім поколінням.

Прес-служба
Полтавського обласного управління
лісового та мисливського господарства
Поділіться з друзями:   

Останні новини