Архів

Друк

Полтава вперше візьме участь у міжнародному фестивалі День Вуличної Музики

День Вуличної Музики – наймасштабніший волонтерський проект у світі, започаткований як музичний флешмоб у 2007 році литовським музикантом Андрюсом Мамонтовасом [Andrius Mamontovas] у Вільнюсі (Литва).

За 11 років до литовського свята музики долучились Латвія, Ірландія, Великобританія, Грузія, Нідерланди і Бельгія, а ще Норвегія, Вірменія, Росія, Португалія та Україна.

Ідея свята

Щороку у третю суботу травня сотні виконавців найрізноманітніших музичних стилів збираються разом на вулицях свого міста, щоб заграти і заспівати людям власну музику: просту і складну, нову і стару, рок і фолк, хіп-хоп і джаз, будь-що! У Дні Вуличної Музики може прийняти участь будь-хто, хто готовий вийти на вулицю і грати музику. Професіонали і аматори, зірки і початківці – будь-хто, хто вміє грати (або думає, що вміє грати) на будь-якому інструменті (сам або з друзями, незалежно від того, чи це буде лише кілька акордів чи професійне виконання музики) може стати учасником цього чудового фестивалю.

При цьому День Вуличної Музики – це некомерційний проект, що організовується силами громадських організацій та небайдужих людей, які люблять музику, веселий настрій і своє місто.

З історії свята в Україні

16 травня 2014 року День Вуличної Музики вперше відбувся і в Україні, куди це свято з Литви привезли небайдужі українці, що люблять музичне мистецтво.  Перший День Вуличної Музики одночасно пройшов у десяти українських містах: Київ, Івано-Франківськ, Львів, Хмельницький, Переяслав-Хмельницький, Дніпропетровськ, Харків, Чернівці, Тернопіль та маленьке містечко Деражня (Хмельницька область).

У 2015 році до другого Дня Вуличної Музики долучились Кривий Ріг, Біла Церква, Луцьк, Запоріжжя, Ужгород, Дніпропетровськ, Чернівці, Немирів, Новоград-Волинський та Одеса. Загалом у 2015 році у святі взяло участь 17 міст. У 2016 році музичних міст стало вже 20. Цьогоріч четвертий за ліком український День Вуличної Музики відбудеться одночасно в понад  40 містах.

20 травня 2017 року разом із Вільнюсом і Тбілісі, Ригою та Амстердамом, Пітером, Копенгагеном та іншими містами Європи День Вуличної музики охопить також і вулиці Києва, Івано-Франківська, Білої Церкви, Умані, Луцька, Кривого Рога, Переяслава-Хмельницького, Чернівців, Одеси, Львова, Сум, Олександрії, Деражні, Черкас, Дніпропетровська, Борисполя та інших міст. З кожним днем до Дня Вуличної Музики приєднуються нові міста України.

У 2017 до учасників фестивалю долучилася й і команда громадських активістів з Полтави. Шестеро полтавців – Ксенія Малік, Ірина Садовнікова, Ольга Стенько, Максим Ганжа, Роман Коба та Макс Козак об'єднати зусилля, щоб подарувати місту справжнє свято, насичене музикою! Приємно, що ідею влаштувати некомерційний музичний фестиваль підхопили полтавські громадські організації та бізнесмени, які надали суттєву допомогу в організації заходу – звукову та освітлювальну апаратуру, електрообладнання, поліграфію, намети, меблі, декорації…

Що? Де? Коли?

У Полтаві виступи до Дня Вуличної Музики триватимуть на чотирьох тематичних локаціях. У Петровському парку облаштована акустична сцена, там також відбудеться виступ полтавських брейк-дансерів, сцена "Простору" поруч з Полтавським музичним училищем відведена під виступи молодих рок-команд, головним майданчиком Дня вуличної музики в Полтаві обрали площу навколо Білої Альтанки. Крім того, в Сонячному парку проведуть Школу РОКзіРОК, де кожен охочий зможе пограти та музичних інструментах та відчути себе рок-зіркою.

Свою творчість на Дні Вуличної Музики в Полтаві представлять музиканти з Черкас, Полтави та Полтавської області (Карлівка, Глобине, Чутове).

Локація БІЛА АЛЬТАНКА

Початок виступів: 12:00

На площі перед Білою Альтанкою глядачі побачать такі гурти: Магнітне поле (Чутове), "NeFM" (NeForMat) (Карлівка), Like Me Now, Band`A, king's kids, The Cats. Завершиться фестивальний день виступом гурту "Онейроїд" з 20:30 до 22.00 год.

Локація ТВІЙ ПРОСТІР

Початок виступів: 13:30.

На цій локації виступатимуть гурти Doublesided, АндрJazz, KEDS, LIAREZ (Глобине), Сонце в кишені (Черкаси), UA (Universal Acoustics), КТУЛХУ, Allight.

Локація ПЕТРОВСЬКИЙ ПАРК (акустична сцена).

Початок виступів: 12:00

12:00 виступи молодих музикантів

12:45 виступ Брейк-данс школа БРО

після 14:15 виступи молодих музикантів.

Локація Школа РОКзіРОК у СОНЯЧНОМУ ПАРКУ

З 12:00 до 17:00 у кожного бажаючого буде можливість сфотографуватись та спробувати зіграти на різних інструментах, поспілкуватись з викладачами школи, послухати учнів школи. Також відбудеться розіграш 8-ми занять для всіх бажаючих та багато цікавих призів. О 17:00 почнеться jam session для музикантів, які готові імпровізувати з іншими.

На Дні Вуличної Музики ми не дамо вам лишитися голодними ні у духовному, ні у фізичному розумінні! І якщо за першу складову відповідатимуть музиканти на сценах, то за другу — наші партнери, які забезпечать фудкорт (їжу та напої) на всіх локаціях!

На локаціі "Біла альтанка" вас частуватимуть Open Kitchen Полтава та Shade Burger.

На локації "Твій простір" біля Музучилища працюватимуть "Кавун" та "Дитяча Планета".

Акустичну локацію в Петровському парку напоями та їжею забезпечать RICE та "Львівська Кав'ярня".

Під час проведення фестивалю понад тридцять волонтерів – небайдужих полтавців, які відгукнулися на заклик оргкомітету та долучилися своєю працею до свята – будуть намагатися зробити День Вуличної Музики у Полтаві якомога комфортнішим для гостей заходу. День Вуличної Музики - найкращий день в році!

Поділіться з друзями:   

Останні новини