Архів

Друк

За два тижні 2013 року на Полтавщині виникло 49 пожеж, на яких загинуло 10 людей

З початку року в області спостерігається значний зріст пожеж у житловому секторі.

Так, за два тижні 2013 року на Полтавщині виникло 49 пожеж, на яких загинуло 10 людей та 6 отримали опіки. З усієї кількості пожеж – 34 виникло у житловому секторі. Причиною такого збільшення пожеж є недотримання правил пожежної безпеки громадян під час опалювання власного помешкання.

Згідно розпорядження Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій Михайло Болотських в області активізовано роз’яснювальну роботу щодо навчання населення заходам пожежної безпеки. Працівники підпорядкованих підрозділів Територіального управління МНС України в Полтавській області проводитимуть відпрацювання всіх територій і населених пунктів області. 17-го січня такі рейди пройшли в Полтавському, Гребінківському та Семенівському районах.

Рятувальники нагадують: аби уникнути пожежі слід знати основні причини його виникнення. Частіше всього пожежі виникають через необережне поводження з вогнем. Це перш за все необережність під час паління (недопалки, паління в ліжку чи в других заборонених місцях, пожежу спричиняють і недопалки кинуті з балконів). Також часто пожежі виникають через порушення правил експлуатації та несправності електрообладнання та побутових приборів. Пожежі у таких випадках виникають при перевантаженні електромережі потужними користувачами, через старість існуючої електропроводки, установки «жучків» замість стандартних запобіжників, використання електронагрівальних приборів кустарного виготовлення, та залишені без нагляду увімкнені електроприлади.

Найпоширенішою причиною пожеж у селах являється порушення правил влаштування, експлуатація та несправність газових пристроїв і опалювальних печей, невчасна очистка димоходів, залишені без нагляду опалювальні печі або довіра нагляду за ними малолітніми дітьми, використання для розпалювання печей бензину чи керосину.

Непоодинокі пожежі виникають в результаті необережного поводження та гри дітей з вогнем. По цій причині виникає кожна п’ята пожежа, і частіше за все у цьому винні дорослі, які залишають дітей без нагляду, залишають сірники та інші джерела вогню у доступних місцях. Особливо небезпечні ігри дітей з вогнем у житлових приміщеннях, дахах та підвалах.

Територіальне управління МНС України в Полтавській області звертається до громадян подбати про власну безпеку і ще раз перевірити безпечність своїх домівок під час опалювального періоду. Бережіть своє життя!

ТУ МНС України у Полтавській області
Поділіться з друзями:   

Останні новини