Архів

Друк

Випалювання сухої рослинності може привести до вкрай негативних наслідків

На полях Полтавської області жнивна компанія підходить до свого завершального етапу. Як свідчить статистика минулих років деякі аграрії надають перевагу знищенню поживних залишків та сухої рослинності шляхом випалювання.

Але рідко хто замислюється наскільки це небезпечно. Адже вогонь часто розповсюджується на значні площі і призводить до виникнення пожеж в лісових масивах та полезахисних смугах. При цьому знищуються рослини, птахи та тварини. Крім того погіршуються механічні, фізичні, хімічні і біологічні властивості родючого шару ґрунту. Дим спричиняє негативний вплив на стан навколишнього природного середовища.

З метою запобігання випадків випалювання поживних залишків, стерні та сухої трави працівники Територіального управління МНС у Полтавській області проводять роз’яснювальну роботу серед громадян щодо недопущення виникнення пожеж на полях та відкритих територіях внаслідок спалювання сухої рослинності. Під час цих заходів рятувальники роз’яснюють людям про небезпеку неконтрольованого вогню, інструктують щодо дій при виявлення пожежі, роздають пам’ятки та листівки з пожежної безпеки.

Працівники Територіального управління МНС України у Полтавській області звертаються до громадян: Пам’ятайте! Випалювання стерні, сухої трави, поживних залишків соломи на полях може призвести до пожеж на сусідніх полях, на територіях приватних домоволодінь, лісопосадках, відключень повітряних ліній електропередач надвисокої напруги. Це завдає державі великі матеріальні та економічні збитки. Дим, який виникає внаслідок горіння та тління, потрапляє до населених пунктів, що викликає масове незадоволення громадян, алергічні захворювання, завдається шкода навколишньому середовищу. Нагадуємо Вам, що палити, розводити багаття, застосовувати відкрите полум’я в хлібних масивах та поблизу них, а також біля скирт соломи та сіна заборонено. Під час жнив не ходіть по перекритим тимчасовим дорогам та стежкам. Дорослі повинні подбати, щоб діти не бавилися з вогнем поблизу хлібних масивів.

ТУМНС у Полтавській області
Поділіться з друзями:   

Останні новини