Архів

Друк

Як запобігти трагедії на льоду

Жодної зими на Полтавщині не буває без надзвичайних подій на зимових водоймах. Щойно водойми скує лід, і на них поспішають любителі зимової риболовлі.

Але треба пам’ятати, що лід часто буває небезпечним, особливо перший та останній. Нехтуючи правилами поведінки на льоду, можна потрапити у крижану пастку.

Днями два трагічні випадки сталися у Кобеляцькому та Лубенському районах.

21 січня на Дніпродзержинському водосховищі біля с. Кишенька Кобеляцького району троє рибалок провалилися під лід. Місцеві мешканці, які стали свідками події, змогли допомогти двом чоловікам. 63-річного рибалку з Дніпропетровської області врятувати не вдалося.

20 cічня в с. Ряське Машівського району у р. Оріль, провалившись під лід, потонув 47-річний місцевий мешканець. 23 січня його тіло дістали односельці.

Щоб убезпечити себе і запобігти трагедіям, виходячи на лід, треба знати все про стан льоду і дотримуватись правил поводження на ньому.

Пам’ятайте, що для однієї людини безпечним є лід синюватого або зеленуватого відтінку, товщиною більшою за 7 см, а для групи людей – 15 см. Лід блакитного кольору - найміцніший, а білого – удвічі слабший. Міцність льоду перевіряйте товстою жердиною, з силою ударяючи нею 2-3 рази в одне і те ж місце. Особливо обережно спускайтеся з берега: лід може нещільно з’єднуватися із сушею, можливі тріщини, під льодом може бути повітря.

Любителі зимової риболовлі мають пам’ятати, що на льоду не можна скупчуватися в одному місці. Пробивайте ополонки не ближче 4-5 метрів одна від одної. Не ловіть рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега, яке б клювання там не було; завжди майте під рукою міцну мотузку 12-15 метрів; тримайте поруч з лункою дошку або велику гілку.

Не виходьте на лід поодинці, щоб у разі якихось негараздів було від кого отримати допомогу. У випадку, якщо Ви все ж провалились під лід, то не піддавайтесь паніці, утримуйтесь на плаву, уникаючи занурення з головою. Намагайтесь вилізти на лід, наповзаючи на його край грудьми і почергово витягуючи на поверхню ноги. Вибравшись на лід, перекотіться і відповзайте в той бік - звідки Ви прийшли, де міць льоду вже відома.

Якщо у Вас на очах під лід провалилась людина, то крикніть, що Ви йдете на допомогу. Наближайтесь до ополонки повзком, широко розкинувши руки. Не підповзаючи до самого краю ополонки, подайте потерпілому палицю, шарф чи щось подібне і витягніть його на лід. Витягши людину на лід, разом з нею повзком повертайтесь назад. Потім укрийте постраждалого від вітру і якнайшвидше доставте в тепле місце.

Управління з питань надзвичайних ситуацій облдержадміністрації
Поділіться з друзями:   

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини