Архів

Друк

Валерій Головко: «Екологія в області повинна бути для нас пріоритетом»

На апаратній нараді в голови облдержадміністрації Валерія Головка обговорили п’ять питань.

Директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Людмила Корнієнко поінформувала про впровадження нової системи забезпечення технічними засобами реабілітації осіб з інвалідністю. Т.в.о. начальника Управління інфраструктури ОДА Сергій Марчишинець розповів про особливості передачі райдержадміністраціям повноважень щодо проведення конкурсів із перевезення пасажирів на внутрішньорайонних автобусних маршрутах. Про формування Переліку природоохоронних заходів для фінансування з Фонду охорони навколишнього середовища Полтавської області в 2018 році доповів директор Департаменту екології та природних ресурсів ОДА Ігор Піддубний. Ситуацію щодо стану техногенно-екологічної безпеки на території Полтавщини окреслив начальник Управління з питань цивільного захисту ОДА Віктор Стеблянко, розповів, які надзвичайні ситуації й небезпечні події виникли на теренах краю упродовж минулого місяця. Про стан виконання доручення голови облдержадміністрації щодо розробки проекту Концепції розвитку Інтернет-послуг до соціально значущих місць в області із визначенням джерел фінансування поінформувала керівник апарату облдержадміністрації Катерина Бойко.

– Питання забезпечення осіб з інвалідністю засобами реабілітації завжди перебувало на особливому контролі в органах влади, органах соціального захисту населення. На Полтавщині 82 тисячі осіб мають інвалідність, із них чотири тисячі – діти до 18 років. Протягом минулого року в область згідно з державною програмою надійшло 29 тисяч засобів реабілітації, зокрема 1326 крісел колісних. Це 70 відсотків від загальної потреби всіх засобів реабілітації для осіб з інвалідністю, які мешкають на Полтавщині. Водночас 5334 замовлення перебувають у стадії виконання, із них 400 – крісла колісні. З метою недопущення соціальної напруги щодо своєчасного забезпечення осіб з інвалідністю засобами реабілітації в області упродовж кількох років напрацьовано досвід тимчасового забезпечення за рахунок коштів місцевих бюджетів через мережу територіальних центрів. Маємо в активі близько шести тисяч засобів реабілітації, – зазначила Людмила Корнієнко.

Вона повідомила, що 14 березня 2018 року Кабінет Міністрів України вніс суттєві зміни у порядок забезпечення осіб з інвалідністю засобами реабілітації.

– Зміни полягають у передачі повноважень із фінансування виготовлення засобу реабілітації від Фонду соціального захисту інвалідів до органів соціального захисту населення. Тобто розрахунок за кожен виріб, а нині їх близько 120, проводитимуть управління соціального захисту населення міського чи районного рівня. Уперше в державі запроваджується альтернативна система забезпечення засобами реабілітації – компенсація за їх самостійне придбання. Перелік виробів, за які її виплачуватимуть, а також порядок виплати затверджуватиме профільне Міністерство, – пояснила Людмила Корнієнко. – Для забезпечення більш вартісними виробами – протезами, ортезами, кріслами колісними – впроваджується трирівневий договір, який укладатиметься між особою з інвалідністю, районним управлінням соцзахисту і підприємством.

Директор Департаменту соціального захисту населення ОДА назвала райони, в яких немає спеціального транспорту, обладнаного підйомниками. До переліку увійшли Диканський, Кобеляцький, Котелевський, Глобинський, Новосанжарський, Решетилівський і Чутівський райони. Людмила Корнієнко додала, що потребують оновлення так звані соціальні таксі у Полтаві й Кременчуці, бо вони придбані у 2007 році.

– Унікальний досвід Полтавщини полягає в тому, що в обласному бюджеті зареєстровано 2,5 мільйона гривень на співфінансування придбання соціального таксі. Ми вже одержали заявки. Будуть профінансовані соціальні таксі у Машівському, Новосанжарському, Гадяцькому, Чутівському районах і Пришибській сільській раді Кременчуцького району. Є заявка з Кобеляцького району. У Нових Санжарах уже п’ятого квітня проведуть торги. Така ініціатива щодо співфінансування значно покращить наявність спеціального транспорту для перевезення осіб з інвалідністю саме на базовому районному рівні, – пояснила Людмила Корнієнко.

За її словами, щоб на Полтавщині стовідсотково забезпечити людей з інвалідністю технічними засобами реабілітації, необхідно більшесеми мільйонів гривень.

– Давайте зробимо цей рік роком забезпечення наших осіб з інвалідністю сучасними технічними засобами. Знайдемо у форматі всіх бюджетів відповідну суму. Цим людям дуже складно без відповідних засобів. Сума грошей невелика, думаю, зможемо її знайти, – звернувся до присутніх на відеозв’язкуміських голів, очільників райдержадміністрацій і об’єднаних територіальних громад Валерій Головко.

Голова обласної ради Олександр Біленький, який взяв участь у нараді, звернув увагу на потребу встановлення підйомних механізмів у багатоквартирних будинках для людей з інвалідністю.

– Варто розробити відповідний пілотний проект і забезпечити багатоквартирні будинки, в яких мешкають люди з інвалідністю, сучасними східцевими підйомниками, – запропонував Олександр Біленький.

Сергій Марчишинець розповів про особливості передачірайдержадміністраціям повноважень щодо проведення конкурсів із перевезення пасажирів на внутрішньообласнихавтобусних маршрутах.

– Відтепер районні державні адміністрації забезпечують організацію конкурсів на внутрішньобласних приміських маршрутах, а й безпосередньо здійснюють контроль і забезпечують координацію у сфері пасажирських перевезень. У межах децентралізації повноваження отримують і об’єднані територіальні громади, які у межах своєї території матимуть повноваження не тільки проводити конкурси, визначати переможця й замовляти йому послуги з пасажирських перевезень, а й безпосередньо забезпечувати логістику всередині самого району, – зазначив Сергій Марчишинець. – Всього будуть передані районам і частині ОТГ 370 маршрутів. На них задіяні 119 перевізників різних форм власності. Усього ж наша маршрутна мережа налічує 619. Водночас якщо тергромади і райдержадміністрації у межах власної компетенції хочуть відкрити новий маршрут, мають узгоджувати ці дії з обласною державною адміністрацією.

Валерій Голово наголосив, щоб потрібно відпрацювати процес передачі повноважень на високому рівні, визначити чітку дорожню карту й дедлайн по кожному району, щоб мешканці не відчули зміни якості надання послуг, а навпаки їх покращення.

Начальник Управління житлово-комунального господарства Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства ОДА Едуард Рева розповів про закупівлю спеціалізованої комунальної техніки і контейнерів для твердих побутових відходів за рахунок коштів Фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області у 2018 році.

За словами Валерія Головка, необхідно відбудувати чіткі напрямки щодо приведення у відповідність екологічного стану на Полтавщині.

– Маємо нині екологічну проблему не лише зі сміттєзвалищами, а й видобутком нафти і газу. Тож потрібно розробити тематичну концепцію. Екологія в області повинна бути для нас пріоритетом. Коли виходиш на вулицю й там чисто, то дуже приємно. А скільки зусиль потрібно для такого результату. Насамперед варто змінити філософію ставлення до екології кожної людини, – пояснив Валерій Головко. – Водночас найганебніше ставлення і неповага до людей – у Полтаві, коли, наприклад, біля баків, яким хтозна скільки років на вигляд, лежать чотири-п’ять куп неприбраного сміття. Ми нині рухаємося у форматі створення субрегіонального проекту. Полтава ж провалила все абсолютно. Безініціативне місто. Крім того, міська влада не реагує, немов не знає, що є цивілізований шлях і вимоги законодавства. Порушуватиму на зустрічі з Прем’єр-міністром України питання щодо впливу виконавчої влади на органи місцевого самоврядування, якщо вони не реагують на закон. Полтава – ганебний приклад, як працювати не треба.

Віктор Стеблянкоповідомив, що за інформацією Полтавського обласного центру гідрометеорології станом на перше квітня поточного року на території краю рівень води в річках і на гідротехнічних спорудах – у межах норми. Загрози затопленню населених пунктів, суб’єктів господарювання немає. Водночас у Гоголевому ліквідували загрозу підтоплення залізниці, у Чорнухинському й Котелевському районах зафіксовано переливи води через трасу й організовано об’їзди. Ситуація перебуває під контролем Державної служби з надзвичайних ситуацій, яка працює в посиленому режимі.

Наприкінці наради Валерій Головко наголосив на необхідності забезпечення доступом до швидкісного інтернету соціально значущих місць області.

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини