Архів

Друк

Вибрані кращі ідеї реконструкції парку «Перемога»

13 грудня в приміщенні КО «Інститут розвитку міста», що за адресою вул. Небесної Сотні, 1/23 відбулось засідання журі місцевого закритого архітектурного бліц-конкурсу ідей на визначення інноваційної концепції організації громадського простору та благоустрою парка «Перемога» з фокусом на розвиток активних територіальних локацій для різних цільових груп в поєднанні з місцями для рекреації та відпочинку.

Конкурс був організований у рамках проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» комунальною організацією «Інститут розвитку міста» у співпраці з німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH». До складу журі були запрошені Ганна Бондар – архітектор, мистецтвознавець, координатор Групи координаторів з питань фінансово-економічної політики Координаційного центру забезпечення взаємодії з Кабінетом Міністрів України Адміністрації Президента України, Валентина Вождаєнко - начальник відділу охорони культурної спадщини та культурної політики управління культури Полтавської ОДА, Греф Рудольф – СІМ-експерт з інтегрованого міського розвитку, Ірина Твердохліб - регіональний представник Національної Асамблеї людей з інвалідністю України, Микола Шевельов - головний архітектор міста, начальник управління з питань містобудування та архітектури міськвиконкому та інші галузеві науковці.

Кращі ідеї з кожного представленого проекту стануть основою для майбутньої реконструкції обраних локацій парку, що відбуватиметься в рамках проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» із застосуванням методів та підходів інтегрованого розвитку. На прикладі проектної ділянки парку буде продемонстровано сталий позитивний ефект інноваційних методів міського планування.

За результатами засідання конкурсної комісії перше місце отримав проект концепції авторського колективу Полтавського національного технічного університету імені Ю. Кондратюка під керівництвом Андрія Конюка. На думку журі, ця робота найбільше відповідала технічному завданню, в якій автори врахували вікові та функціональні потреби жителів міста Полтави у сфері відпочинку та проведенні вільного часу, максимально наблизивши концепцію парку до запропонованого організаторами лозунгу – «парк «Перемога»: парк для всіх та кожного». Також було визначено призерів, чиї роботи зайняли друге (ТОВ «Мост архітектурна студія», м. Київ) та третє місце (ГО «Сіті Лаб»). Переможці отримали цінні подарунки від організаторів бліц-конкурсу.

3 19.12.2017 до 18.01.2018 у холі Полтавської міської ради відбудеться виставка проектів-переможців конкурсу аби найширше коло громадськості мало змогу ознайомитися з архітектурними та ландшафтними рішеннями, що були розроблені учасниками, і в майбутньому можуть бути використані не лише для благоустрою парку «Перемога», але й для інших рекреаційних громадських зон у різних районах міста Полтава.

Довідково:

Проект «Інтегрований розвиток міст в Україні» виконується німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH». У ньому беруть участь Чернівці, Вінниця, Житомир та Полтава. Уряд Німеччини фінансує проект у розмірі 4 млн євро, Уряд Швейцарії надає 1,85 млн євро.

Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH підтримує Уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. Пріоритетними напрямами співпраці Німеччини з Україною є: демократія, громадянське суспільство, державне управління, децентралізація, енергетика та сталий економічний розвиток. Окрім цього, в межах співпраці з Німеччиною здійснюється підтримка в подоланні кризових ситуацій на Сході України, а також співробітництво у сфері запобігання ВІЛ/СНІД.

Поділіться з друзями:   

Останні новини