Архів

Друк

Які зміни в розрахунку субсидії на опалювальний період 2017/18 років

Нагадаємо, що субсидія призначається терміном на 12 місяців, але не довше ніж до кінця опалювального періоду, і розраховується окремо на опалювальний і неопалювальний періоди.

Згідно зі змінами до порядку надання субсидій розмір субсидії на опалювальний період визначається з урахуванням доходів сім’ї за І та II квартали 2017 року.

Для розрахунку субсидії на опалювальний період сім’ям, яким було призначено субсидію в неопалювальний період 2017 року, в тому числі у «нульовому» розмірі звертатися до управлінь соціального захисту не потрібно. Інформацію про доходи громадян органами соціального захисту населення самостійно отримано від Державної фіскальної служби України та Пенсійного фонду України.

Управліннями соцзахисту населення впродовж жовтня поточного року буде проведено розрахунок розміру субсидії на опалювальний період, з тим щоб до 10 листопада сім’ї отримали повідомлення про розмір призначеної субсидії.

Чи враховуються доходи неповнолітніх осіб при розрахунку субсидії?

Розмір субсидії розраховують на підставі нарахованих доходів усіх мешканців домогосподарства, які досягли 14-річного віку на початок періоду за який враховуються доходи (без врахування податку з доходів фізичних осіб).

Тобто при розрахунку субсидії на опалювальний період з жовтня поточного будуть враховані доходи осіб, яким на 1 січня 2017 року виповнилось 14 років.

Для отримання інформації про доходи органи соціального захисту формують та направляють файли-запити до Державної фіскальної служби України та Пенсійного фонду України, які містять інформацію про фізичних осіб, зокрема, ідентифікаційний номер та паспортні дані.

Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу, чи її спеціальний статус» встановлено, що кожен громадянин України, який досяг чотирнадцятирічного віку, зобов’язаний отримати паспорт громадянина України.

Тому після досягнення особою 14-річного віку та отримання паспорту необхідно надати відповідну інформацію управлінню соціального захисту населення.

Нагадуємо, що сім’ї, які звертаються вперше за призначенням субсидії, подають заяву про призначення житлової субсидії та декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, з зазначенням, зокрема, паспортних даних зареєстрованих (фактично проживаючих) осіб, в тому числі дітей, які досягли 14-річного віку.

Поділіться з друзями:   

Останні новини