Архів

Друк

В області спостерігається тенденція до зниження всіх категорії злочинів

В обласній прокуратурі під головуванням прокурора Полтавської області Миколи Кармазіна відбулася координаційна нарада керівників правоохоронних органів Полтавщини, на якій обговорювали стан протидії злочинності та ефективність розкриття кримінальних правопорушень, у тому числі на пріоритетних напрямах.

У заході взяли участь т. в. о. начальника Головного управління Національної поліції в області Сергій Чиж, т. в. о. начальника Управління СБУ в області Володимир Петриченко, в. о. начальника Головного Управління ДФС в області Сергій Садовий, начальники структурних підрозділів правоохоронних відомств, керівники місцевих прокуратур та відділів поліції області.

Зазначалося, що упродовж І півріччя цього року в області спостерігається тенденція до зниження всіх категорії злочинів. На 41,4% стало менше особливо тяжких кримінальних правопорушень, на 8,8% - тяжких, на 5,5% - середньої та на 6,4% - невеликої тяжкості.

Завдяки злагодженій роботі правоохоронців майже наполовину вдалося зменшити кількість умисних вбивств та розкрити низку резонансних злочинів цієї категорії.

Суттєво зменшилося розбійних нападів (-42%), грабежів (-30%), незаконних заволодінь транспортними засобами (-50,2%), вимагань (-84,2%).

Знешкоджено 8 організованих злочинних груп. Посилено протидію наркозлочинності.

Прокурори здійснювали процесуальне керівництво у понад 53 тисячах кримінальних проваджень. До суду направили майже 3 тисячі обвинувальних актів, що розслідувалися органами поліції. До кримінальної відповідальності притягнуті більше 3 тисяч осіб.

За закінченими кримінальними провадженнями правоохоронці області відшкодували понад 10 млн. грн. збитків, завданих кримінальними правопорушеннями. Наклали арешт на майно та пред’явили позови на загальну суму майже 11 млн. грн.

Водночас на нараді обговорили проблемні питання. Микола Кармазін, зокрема, звернув увагу присутніх на необхідності виявлення злочинів на пріоритетних напрямах: викритті корупціонерів, протидії незаконним оборудкам із землею, з бюджетними коштами.

Також в області мають місце факти не внесення заяв і повідомлень про злочини до ЄРДР. У зв’язку із чим прокурор Полтавщини доручив керівникам місцевих прокуратур найближчим часом провести ретельні перевірки в територіальних органах поліції щодо повноти реєстрації заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення.

Окрім цього, наявні випадки незаконного закриття слідчими кримінальних проваджень – з початку року прокурори скасували майже 2 тисячі таких рішень.

Своє бачення у вирішенні піднятих проблем висловили усі керівники правоохоронних відомств. А за результатами обговорення учасники наради прийняли постанову, в якій передбачили заходи для активізації роботи.

Прес-служба прокуратури Полтавської області

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини