Архів

Друк

АМКУ: «Полтававодоканал» стягує гроші за неіснуючу послугу

Полтавське тервідділення АМКУ розпочало справу проти «Полтававодоканалу». У АМКУ підприємство підозрюють у зловживанні монопольним становищем на ринку.

До Полтавського АМКУ звернувся мешканець Полтави з запитом дослідити законність плати за опломбування місця з’єднання мережі із засобом обліку холодної води. Законодавство не передбачає таку послугу, тому споживач заплатив 27,84 грн за «вихід спеціаліста». За поясненнями підприємства, крім опломбування засобу обліку холодної води, інші послуги, які включають «вихід спеціаліста», споживачу В.Токарю не надавались.

Досліджуючи проблему, АМКУ встановило факт стягнення плати за опломбування квартирних засобів обліку холодної води і з інших споживачів. Комунальне підприємство виписувало рахунки за послугу «вихід спеціаліста» та опломбування квартирних засобів обліку холодної води ще як мінімум 5 громадян: О.Дикань, К.Калініна, В.Собакар, Г.Базильчук, В.Герасимчук. Вказаним споживачам послуга не надавалась.

За інформацією підприємства, для робіт з опломбування засобу обліку холодної води, споживач має подати письмову заяву за встановленою формою. Крім того, він повинен надати квитанцію про оплату за послугу «вихід спеціаліста» (27,84 грн). Виконання робіт з пломбування засобу обліку холодної води оформлюються актом пломбування.

Облік споживання води «Полтававодоканалом» здійснює за показниками квартирних засобів обліку. За інформацією підприємства, у чинному тарифі не враховані витрати на їхнє опломбування.

«Полтававодоканал» має ознаки монопольного становища на ринку централізованого постачання холодної води в межах Полтави, Карлівки, Шишак, Машівки, Стасів, Опішні, де розташовані діючі мережі підприємства.

АМКУ підозрює його у зловживанні цим становищем, що може призвести до ущемлення інтересів споживачів. Наразі тервідділення збирає та досліджує докази у справі.

— У 2013 «Полтававодоканал» вчиняв аналогічні дії — це повторний випадок. Тож ми розпочинаємо розгляд справи за ознаками порушення законодавства про захист економічної конкуренції, — прокоментував голова тервідділення АМКУ області Володимир Оніщенко.

Прес-служба Полтавського тервідділення АМКУ

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини