Архів

Друк

АМКУ: Кременчуцький хлібокомбінат має встановити економічно обґрунтовані ціни на хліб

Полтавське обласне тервідділення АМКУ надало «Кременчуцькому хлібокомбінату» рекомендації припинити дії, що містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

До Полтавського тервідділення АМКУ звернувся виконком Кременчуцької міськради. Представники АМКУ провели дослідження обґрунтованості встановленої оптово-відпускної ціни на хліба простої рецептури та масового вжитку виробництва ТОВ «Кременчуцький хлібокомбінат».

За інформацією підприємства, до хлібів простої рецептури виробництва відносяться: популярний подовий (ж/п 0,8 кг) та білий формовий (з борошна пшеничного 1 ґатунку 0,6 кг). А до хлібів масового вжитку — урожайний формовий (з борошна 1 ґатунку 0,55 кг) та міський подовий (ж/п 0,700 кг).

З 1 січня цього року набрав чинності законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України». Згідно з ним мінімальна зарплата підвищилася до 3 200 грн. Це потягло за собою перегляд вартості продукції.

У АМКУ проаналізували калькуляції на продукцію та встановили, що зарплата на зазначені види хліба збільшилася не в однаковій пропорції. На грудень минулого року максимальна різниця зарплати основних робітників по цих хлібах складала 15,7%, а на 2 липня цього року — збільшилася у п’ять разів.

Відповідно до ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», єдиний внесок для платників — 22% до бази нарахування єдиного внеску. Але товариство застосовувало завищений відсоток на деякі види хлібу. Це призвело до встановлення економічно необґрунтованої оптово-відпускної ціни на міський подовий, білий формовий та урожайний формовий хліби.

Полтавське АМКУ надало хлібокомбінату рекомендації припинити дії, що містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції. Товариство має встановити економічно обґрунтовані оптово-відпускні ціни на вище вказані види хлібів.

— Відповідно до частини другої статті 46 Закону України «Про захист економічної конкуренції» рекомендації органів Антимонопольного комітету підлягають обов’язковому розгляду органами чи особами, яким вони надані, — наголосив голова тервідділення Володимир Оніщенко.

Прес-служба Полтавського обласного тервідділення АМКУ

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини