Архів

Друк

Із засідання міської надзвичайної протиепізоотичної комісії

Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Світлана Тарашевська провела засідання міської надзвичайної протиепізоотичної комісії, на якій обговорили епізоотичну ситуацію по африканській чумі свиней.

- В Україні у 2016 та на початку 2017 року відбувся спалах захворювання свиней на чуму, - повідомила присутнім заступник міського голови. - Так, тільки за січень та початок лютого 2017 року вже зареєстровано 23 випадки захворювання в 11 областях, у тому числі, в Полтавській області. На даний час у місті Полтаві випадків захворювання не зареєстровано.

Аби обговорити питання посилення заходів профілактики та недопущення захворювань на африканську чуму свиней на території м. Полтави, на засідання комісії запросили представників міськвиконкому, районних у місті Полтаві рад, керівників м’ясопереробних підприємств та супермаркетів, керівників підприємств, що здійснюють обіг комбікормів та фуражного зерна, а також директорів продовольчих та комунальних ринків міста.

Про епізоотичну ситуацію по африканській чумі свиней та заходи щодо недопущення занесення захворювання на територію міста розповів в.о. начальника управління Держпродспоживслужби в м. Полтаві Віктор Пальчик. Він зазначив, що це питання, до якого не можна відноситися легковажно:

- Наразі африканська чума свиней стала бідою, відповідальність за яку несе кожен власник цих тварин. Хибним є переконання деяких власників свиней, що їх біда омине, адже ризик розповсюдження хвороби є непереборним та не прогнозованим.

Фахівці радять негайно звернутися до ветеринарного лікаря при виявленні симптомів, характерних для хворих на африканську чуму свиней. Серед таких: підвищення температури тіла до 40.5 - 42°С, зниження апетиту, в’ялість, швидка втомлюваність, хитка хода, посилена спрага, параліч тазових кінцівок.

Хвороба охоплює 40-60% поголів’я тварин, 85-100 % з яких гине впродовж 6-13 діб. Якщо вчасно не повідомити про підозру зараження свиней африканською чумою, хвороба може швидко поширитись на сусідні господарства, завдаючи значних економічних збитків.

Аби запобігти занесенню вірусу АЧС в господарство, фахівці радять утримувати свиней в закритих приміщеннях, обслуговувати тварин лише у змінному одязі, не купувати тварин у невстановлених місцях та без відповідних документів, не забивати хворих свиней та не згодовувати свиням харчові відходи, що містять свинину чи продукти забою без проварювання.

Обговоривши симптоми захворювання та способи його запобігання, міська надзвичайна протиепізоотична комісія прийняла рішення щодо заходів, спрямованих на недопущення занесення захворювання на територію міста Полтава. Серед таких: охоронно-карантинні, заходи обстеження та аналізу, діагностичні та інші заходи.

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини