Архів

Друк

Відтерміновано перереєстрацію громадських організацій з неприбутковим статусом

Про це повідомила в.о. начальника Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Дар’я Вікторівна Бриндак.

У зв’язку з численними зверненнями неприбуткових організацій, пов’язаними із приведенням їх установчих документів у відповідність до вимог Закону України від 17.07.2015 № 652 – VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій» внесено зміни до статті 133 Податкового кодексу України щодо переліку вимог, яким має відповідати неприбуткове підприємство, установа, організація, Головне територіальне управління юстиції у Полтавській області повідомляє, що на даний час відтерміновано перереєстрацію громадських організацій з неприбутковим статусом. Раніше, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 13.07.2016 № 440 «Про затвердження Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру», усі неприбуткові установи та організації повинні були до 1 січня 2017 року переглянути свої статути, внести і зареєструвати зміни, щоб статут відповідав оновленому Податковому кодексу України.

Зважаючи на велику кількість громадських об'єднань та організацій, які своєчасно не звернулися до органів юстиції для реєстрації внесення відповідних змін до установчих документів, Уряд, Парламент та Президент пішли назустріч громадським об’єднанням та на півроку, до 1 липня 2017 року, відтермінували перереєстрацію громадських організацій з неприбутковим статусом, внісши зміни до Податкового кодексу України.

Отже, хочу акцентувати увагу на тому, що неприбуткові підприємства, установи та організації, внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій, що не відповідають вимогам пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу України, з метою включення до нового Реєстру неприбуткових установ та організацій зобов'язані до 1 липня 2017 року привести свої установчі документи у відповідність із нормами Кодексу та у цей самий строк подати копії таких документів до контролюючого органу. Неприбуткові підприємства, установи та організації, які не привели свої установчі документи у відповідність із нормами пункту 133.4 статті 133 цього Кодексу, після 01 липня 2017 року виключаються контролюючим органом з Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Документи можна подати, звернувшись до відділу державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань Управління державної реєстрації, що знаходиться за адресою: м. Полтава, вул. Дмитра Коряка, 3, кабінет 324.

Крім того, з метою забезпечення доступності, а також підвищення якості надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації громадських формувань Головне територіальне управління юстиції у Полтавській області успішно реалізує пілотний проект Міністерства юстиції України щодо забезпечення прийняття та видачі документів під час державної реєстрації громадських формувань через фронт-офіси, а саме: через центри надання адміністративних послуг, яких на території Полтавщини 31, та через 4 місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги – Перший та Другий полтавські, Кременчуцький та Лубенський.

Поділіться з друзями:   

Останні новини