Архів

Друк

Продовжуючи захищати права власників майже зруйнованого будинку, прокуратура через суд зобов’язала відкрити виконавче провадження

За апеляційною скаргою прокуратури Полтавської області на рішення Полтавського окружного адміністративного суду постановою Харківського апеляційного адміністративного суду Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Полтавській області, Полтавську міську раду, Постійну комісію з питань містобудування, розвитку міського господарства Полтавської міськради зобов’язано вчинити відповідні дії.

Окрім цього, визнано протиправною та скасовано постанову старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень УДВС ГТУЮ у Полтавській області, а управління зобов’язано вирішити питання, з урахуванням висновків суду, про прийняття на примусове виконання виконавчого листа Полтавського окружного адміністративного суду. Про це повідомила прокурор відділу представництва інтересів громадянина або держави в суді та при виконанні судових рішень прокуратури області Людмила Олійник.

Таким чином, завдяки принциповому реагуванню органів прокуратури державним виконавцем ВПВР УДВС ГТУЮ в області винесено постанову про відкриття виконавчого провадження.

«На даний час виконавче провадження триває, вживаються заходи, направлені на примусове виконання судового рішення. У межах наданих повноважень стан його виконання перебуває на контролі прокуратури області», - зазначила Людмила Олійник.

Нагадаємо, прокуратура міста Полтави на захист інтересів громадян (у т.ч. осіб похилого віку та інвалідів) звернулася до Полтавського окружного адміністративного суду щодо визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання постійної комісії з питань містобудування, розвитку міського господарства Полтавської міської ради внести до виконавчого комітету ради пропозиції про використання будинку по вул. Небесної Сотні, 104 (колишня Леніна) у м. Полтава в інших цілях або про його знесення.

У 2013 році Полтавським окружним адміністративним судом вказаний позов було задоволено. Законність судового рішення підтверджена апеляційною та касаційною інстанціями. Проте упродовж 2016 року державні виконавці ВПВР УДВС ГТУЮ у Полтавській області двічі відмовляли у відкритті виконавчого провадження. Не погодившись із постановою органу державної виконавчої служби та з метою захисту інтересів мешканців будинку, Полтавська місцева прокуратура оскаржила відповідну постанову до суду.

Довідково: фізичний знос будинку – 90%. У зв’язку із значним перевищенням нормативного терміну служби і забороною з 1965 року проводити капітальний ремонт, будинок знаходиться в аварійному стані та є непридатним для проживання. Однак за цією адресою зареєстровані 17 осіб, серед яких 2 інваліди та 5 дітей.

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини