Архів

Друк

На Полтавщині спостерігається зниження рівня безробіття

Рівень зареєстрованого безробіття в області знизився і складає 2,3 %. Починаючи із 2012 р. це є найменшим показником.

Про це зазначила директор Полтавського обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва під час прес-конференції, яка була присвячена реформуванню державної служби зайнятості як сервісної служби на ринку праці.

Зокрема, Катериною Данилівною було поінформовано представників ЗМІ щодо результатів роботи Служби зайнятості в 2016 році. «Минулий рік був роком перетворень у Службі зайнятості. Кількість роботодавців, які із нами співпрацювали, зросла на 800, кількість вакансій зросла із 45 тис. до 51 тис. Ми працевлаштували 40 тис. осіб, а в 2015 році – 38 тис. Професійним навчанням охопили 8 тис. осіб. Приростили на 1 тис. обсяги громадських робіт. 23 млн. грн. залучили на громадські роботи», - зазначила вона.

У 2016 році Службою зайнятості було змінено підхід до роботи із клієнтами. Кожен шукач роботи отримав можливість дистанційного навчання та навчання онлайн за допомогою освітнього проекту Prometheus. Ті громадяни, які претендували на нові робочі місця, отримали можливість безкоштовно вивчати англійську мову. Для стимулювання розвитку підприємництва спільно із міжнародними організаціями державною службою зайнятості було розроблено та впроваджено проект краудфандінгової платформи, яка дозволяє майбутнім підприємцям проходити навчання та отримувати кошти на відкриття власної справи. Задля того, щоб полегшити процес пошуку роботи, було запроваджено відеорезюме, онлайн-співбесіди та відеоінтерв’ю вакансій.

Зміна підходів до вирішення питань ринку праці дає свій результат. Але, як зазначила Катерина Клавдієва, проблеми, які слід вирішити у даній галузі, ще залишаються. Зокрема, найбільшою проблемою є нелегальна зайнятість. «170 тис. осіб області, які вважають себе зайнятими, є не застрахованими особами. Не чекаючи змін до законодавства, у минулому році Службою зайнятості було відновлено роботу робочих груп по легалізації. Результат цього – 1100 робочих місць вдалося легалізували», - прокоментувала вона. Задля того, щоб вирішити це питання, до Законів України «Про зайнятість населення» та «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» заплановано внесення змін, які передбачатимуть стимулювання тих роботодавців, які є соціально відповідальними. Також заплановано створення транзитних робочих місць та змінити підходи до страхового стажу. «Передбачено, що за максимум братиметься 30 років страхового стажу. І чим більше страхового офіційного стажу, тим більші будуть виплати», - повідомила Катерина Клавдієва.

Ще однією важливою проблемою є низький рівень професійних знань громадян, які бажають влаштуватися на роботу. Тому Службою зайнятості була відновлена практика надання професійної підготовки.

У 2017 році продовжується робота Служби зайнятості щодо працевлаштування внутрішньо переміщених осіб та окремих категорій населення, зокрема, інвалідів, ветеранів антитерористичної операції. Також заплановано відкриття Центрів розвитку підприємництва та поглиблення співпраці з найбільшими роботодавцями області.

Передбачено, що адміністративні функції передадуться до обласних центрів, що розвантажить роботу центрів на місцях від додаткового документообігу. Для мінімізації адміністративного навантаження та підвищення ефективності роботи, центри реорганізуються у філії.

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини