Архів

Друк

Опалювальний сезон на Полтавщині розпочнеться вчасно

Україна, і кожна з її областей, готові до нового опалювального сезону. І до можливої холодної зими також.

У цьому запевнили урядовці під час сьогоднішнього селектора під головуванням Віце-прем’єр-міністра України – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального будівництва України Геннадія Зубка. За його словами, житловий сектор, соціальна сфера, підприємства теплоенергетики в областях технічно стовідсотково готові до опалювального сезону. І розпочнеться він вчасно.

Власне, за словами Геннадія Зубка, кожна область прийматиме самостійно рішення про початок опалювального сезону, залежно від температурного режиму. Так само самостійно в регіонах вирішуватимуть, коли розгортати пункти обігріву (рятувальники радять робити це за умови, коли температура повітря знижується до -10° і нижче) та обмежувати рух на дорогах у зв’язку із поганими погодними умовами.

Представники Гідрометеоцентру, присутні на селекторі, прогнозами про люту зиму не лякали. Прокоментували лише, що 5—6 жовтня на заході країни, а з 9 жовтня і в центрі температура знизить до 6 градусів тепла. Триматиметься вона до 14 жовтня. Січень-лютий будуть із традиційними відлигами та різким похолоданням. Очікуються й сильні заметілі.

Як прокоментував Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик, енергетична сфера держави готова навіть до найгірших прогнозів погоди. Кабмін цього року збільшив норму запасів природного газу на опалювальний сезон із 14,5 мільярдів кубометрів блакитного палива до 17,5 мільярдів. Це дозволить України без проблем пережити навіть люту зиму.

— Ми також не виключаємо будь-яких речей з постачанням антрацитової групи вугілля, що не зовсім контролюється українським урядом. Тому застереглися додатковими запасами газу, — додав міністр енергетики.

У всеозброєнні зиму зустріне й ДСНС. За словами керівника Служби Миколи Чечоткіна, йдеться про 7 тисяч особового складу, 600 одиниць техніки, зокрема 120 автомобілів підвищеної прохідності, 60 одиниць спеціальної техніки для евакуації із заторів та заметів, 90 пересувних електростанцій, 300 пунктів обігріву. Для експлуатації доріг у зимовий період Міністерство інфраструктури в усіх регіонах вже підготувало 4900 одиниць техніки, зокрема 2000 одиниць снігоприбиральної. Окрім того, Геннадій Зубко дав доручення керівникам областей перерахувати усю наявну техніку в регіонах (окрім тієї, що є в рятувальників та дорожників), яку можна буде використати взимку для розчищення заметів на автошляхах.

— Опалювальний сезон на Полтавщині розпочнеться вчасно, — прокоментував профільний заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло, присутній нараді в студії «Укртелекому». — Полтавська область готова до початку опалювального сезону фактично стовідсотково. За винятком хіба що 7 шкіл, де нині закінчуються роботи з реконструкції мереж опалення. Реконструкція здійснюється за рахунок субвенції на соціально-економічний розвиток, яку область отримала завдяки допомозі народних депутатів від Полтавщини, проте кошти ці надійшли запізно. Проте до початку опалювального сезону всі роботи будуть завершені.

До речі, цього року на підготовку до опалювального сезону в Україні було витрачено 6 мільярдів гривень. Ці кошти були виділені з місцевих бюджетів всіх рівнів.

Поділіться з друзями:   

Останні новини