Архів

Друк

До нового опалювального сезону Полтавщина готова на 83%

Станом на 26 серпня Полтавська область на 83% готова до початку нового опалювального сезону. Про це під час щотижневої апаратної наради повідомив начальник управління житлово-комунального господарства ОДА Едуард Рева.

Загалом на Полтавщині готові до майбутніх холодів 90% закладів освіти та науки (1138 з 1265 об’єктів) та 88% закладів охорони здоров’я (120 з 136 об’єктів). Стан готовності теплових мереж — майже 84% (із 20,3 тис км теплових мереж до експлуатації готові майже 17 тис км), комунальних котелень — на 85% (412 з 486 котелень).

Аби з’ясувати стан справ із підготовкою до зими, Едуард Рева згідно з дорученням голови ОДА Валерія Головка на одній із попередніх апаратних нарад, об’їхав майже всіх районах області, окрім Семенівського та Оржицького. Під час перевірки відбулися зустрічі з Гадяцьким та Хорольським міськими головами, головою Пирятинської ОТГ, заступниками міських голів міст Карлівки, Миргорода, Лубен, Великобагачанським селищним головою, керівниками комунальних підприємств та структурних підрозділів РДА.

Аналізуючи роботу в регіонах, чиновник зауважив, що на місцях часто виконують насамперед ті роботи, що «на виду».

— Тобто ремонтують тротуари, відмостки, які можна побачити під час об’їзду. Зате при перевірці систем опалення в підвалах виявляли ржаву запірну арматуру, як це мало місце у Гребінці. Тобто комплексної підготовки немає, — резюмував Едуард Рева.

Найнижчий відсоток підготовки у Диканському та Гребінківському районах — тут до зими готові менше, ніж на 70%.

Що ж стосується рівня проплати за комунальні послуги та енергоносії, то на сьогодні в області він складає 88%. За спожитий газ теплогенеруючі підприємства Полтавщини заборгували 61 млн грн. Для погашення заборгованості існує декілька джерел. Зокрема, невідшкодована різниця в тарифах на теплову енергію для населення, яка складає майже 85 млн грн, заборгованість населення за спожиту енергію — більше 81 млн грн, заборгованість підприємств, які фінансуються з державного і місцевих бюджетів, — трохи більше 2 млн грн.

І все ж теплогенеруючі підприємства області за спожитий газ сплачують, не зважаючи на труднощі. На сьогодні рівень проплат — 96%—87% залежно від теплоенерго. Заборгованість споживачів, з урахуванням боргів минулих років, за отримані послуги теплопостачання становить 110,5 млн грн, що на 77 млн грн менше, ніж на початок 2016 року

А от проблемним залишається питання зі встановленням загальнобудинкових лічильників, завдяки яким мешканці багатоповерхівок мали б платити не за квадратні метри, а за реально спожите тепло. На Полтавщині тільки у 34% будинків встановлені вузли обліку теплової енергії. Стовідсотково встановлені лічильники у Решетилівському районі, непоганий стан справ у Горішніх Плавнях, Кременчуці, Миргороді. А от Полтава пасе задніх. У обласному центрі потрібно встановити ще 800 лічильників. Вартість кожного зі встановленням — 50 тис грн.

Підсумовуючи інформацію керівника свого профільного управління заступник голови ОДА Олег Пругло закликав керівників райдержадміністрацій включитися у процес підготовки до зими. І готуватися до холодів комплексно.

— Готуватися потрібно якісно і вчасно, щоб зима не прийшла, як в анекдоті, несподівано, в грудні. Бо у нас 70% голів РДА працюють під час опалювального сезону в авральному режимі, а так не повинно бути, — зауважив Олег Пругло.

Прес-служба Полтавської ОДА
Поділіться з друзями:   

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини